چرا فیسبوک مردم را غمگین می کند؟!
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: چرا فیسبوک مردم را غمگین می کند؟!

بنیانگذار کانون تفسیر قرآن امیرحسین آواتار ها
    می پسندم
    3,005
    مورد پسند : 3,788 بار در 2,619 پست
    نوشته های وبلاگ
    20
    میزان امتیاز
    274

بر اساس پژوهش های دانشگاه یوتا؛

در این پژوهش، 425 کاربر این شبکه اجتماعی مورد مطالعه قرار گرفتند و مشخص شد بیشترین سئوالی که به ذهن افراد هنگام مرور شبکه فیس بوک از خود می پرسند این است که "چرا بیشتر مردم از من زندگی بهتری دارند و چرا از من شادترند؟" و همین سئوال باعث افسرده تر شدن افراد و احساس کسالت و ناخوشی روحی در آنان می شود.
    به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بر اساس پژوهش های جدید دانشگاه یوتا درباره تاثیر فضای مجازی بر خلق و خوی افراد، مشخص شد که افراد و کاربران اینترنتی هر چه زمان بیشتری را در فیس بوک بگذرانند به همان نسبت نیز امکان میزان افسردگی و غمگین تر شدن افراد نیز بالا می رود.

در این پژوهش، 425 کاربر این شبکه اجتماعی مورد مطالعه قرار گرفتند و مشخص شد بیشترین سئوالی که به ذهن افراد هنگام مرور شبکه فیس بوک از خود می پرسند این است که "چرا بیشتر مردم از من زندگی بهتری دارند و چرا از من شادترند؟" و همین سئوال باعث افسرده تر شدن افراد و احساس کسالت و ناخوشی روحی در آنان می شود.

در این تحقیقات همچنین مشخص شد که افراد مورد مطالعه بیشتر روی نکات مثبت زندگی دیگران توجه می کنند و این نکات را با نقاط ضعف زندگی خود مقایسه می کنند و به نوعی داشته های دیگران را با نداشته های زندگی شخصی خود می سنجد که منجر به بوجود آمدن احساس بد و احساس عقب ماندن از دیگران در زندگی می شود.

هر چه کاربران اینترنت تلاش کنند زمان کمتری را در شبکه اجتماعی فیس بوک بگذارنند و به جای وقت شان را دوستان و در زندگی واقعی صرف کنند، شادی بیشتری را به خود و زندگی شان می بخشند.

این تحقیقات که در مجله Cyberpsychology منتشر شده خاطر نشان کرده که زمانی که افراد عکس دوستانشان و افراد دیگر را در فیس بوک می بینند به علت این که قادر نیستند همزمان در مورد عکس ها و خوشی ها و سفرهای دوستانشان صحبت کنند و نکات دیگر را متوجه شوند تمرکزشان بر روی عمل خوشی دیگران و نداشتن این تفریح و شادی در زندگی خودشان متوجه می شود در حالی که در ارتباطات رو در رو افراد از بقیه ابعاد سفرها و خوشی های خود نیز صحبت می کنند که ممکن است چندان خوشایند آن ها نیز نباشد.
    -پایان-

پرستویی که مقصد را در کوچ میبیند از ویرانی لانه اش نمی هراسد.
    م.ا

2. کاربر مقابل پست امیرحسین عزیز را پسندیده است:

پرواز (01-23-2012)

کلمات کلیدی این موضوع