PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هفتاد استغفار حضرت اميرالمونین عليه السلام

محمد حسین
10-29-2011, 07:41 PM
نسخه كامل تر اين استغفار را مرحوم كفعمي در كتاب شريف « بلد الامين » نقل نموده

بند اول

بار خدایا تو را مدح می گوییم که به یاری تو موفق به ثنایت شدم و به سبب فساد نیت و ضعف يقينم به ناتوانی خود که تو را آنطور که مستحق و سزاوار هستی مدح کنم اقرار دارم بار الها تو خوب خدائی و خوب پروردگاری هستی و من بد مخلوقی ، تو خوب مولائی هستی و من بد بنده ای تو خوب مالک و آقائی هستی و من مملوکی چه بسیار گناهی که مرتکب شدم و تو عفو نمودی و چه بسیار جرمها که از من سر زد و تو از آن گذشتی ، و چه بسیار خطاها کردم ولی مرا مواخذه ، نکردی و چه بسیار بدیها که عمداً مرتکب شدم و تو از آن در گذشتی و چه بسیار لغرشها که از من سر زد و از آن چشم پوشی نمودی ، و مرا بر غفلتم مواخذه نکردی ، اینك منم آنكه به خود ظلم كرده ام و به گناهم اقرار و به خطاهايم اعتراف دارم . پس اي آمرزندة گناهان از تو مي خواهم كه گناهم را ببخشي و از لغزشم در گذري ، پس به نيكي اجابت كن كه تو سزاوار اجابت و اهل تقوي و آمرزشي *

محمد حسین
10-29-2011, 07:54 PM
بند دوم

بار خدايا از تو مسألت دارم كه از هر گناهي را كه به واسطة عافيت بخشي تو بدنم بر آن توانا شد با به واسطة نعمت فراوان به آن قدرت پيدا كردم يا به واسطة رزق واسع تو به آن دست يافتم ، و يا با پرده پوشي تو در آن خود را از مردم پنهان كردم ، و چون ترس و خوف مرا فرا گرفت بر صبر و درنگ تو تكيه نمودم ، و از خشم و غضب در آن بر حلت اعتماد نمودم ، و آن را بر عفو كريمانه ات واگزار نمودم پس اي بهترين بخشندگان ، بر محمد و آلش درود فرست و آن گناهان را بر من ببخش اي بهترين آمرزندگان *

بند سوم

بار خدايا ، از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه موجب غضبت مي شود ، يا مرا به سمت خشمت نزديك مي كند ، يا مرا بسوي آنچه نهيم كرده اي مي كشاند ، يا از آنچه كه مرا به آن دعوت كرده اي دور مي نمايد پس بر محمد و آلش درود بفرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 07:55 PM
بند چهارم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه بنده اي از بندگانت را با فريبكاري به سوي آن كشاندم و با نقشه و خدعه او را فريب دادم ، آنگاه گناهي را كه نمي شناخت به او ياد دادم و جلو ديد او را از آنچه مي دانست گرفتم ، و مي دانم كه فرداي قيامت بايد با وزد و بال گناه ديگران علاوه بر گناه خود ، با تو ملاقات كنم پس بر محمد و آلش درود فرست و آن گناهان را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند پنجم

خدايا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه بسوي گمراهي مي كشاند و راه رشد دور مي كند روزي را كم و بركت را از بين مي برد ، ميراث گذشته را نابود و نام آدمي را از خاطرها مي برد ، پس بر محمد و آلش درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 07:56 PM
بند ششم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه شبانه روز اعضا و جوارح خويش را در آن به زحمت انداختم و خود را در پرده پوشش خويش از بندگانت پنهان كردم ،در حالي پرده حفظي جز پوشش تو نيست . پس بر محمد آلش درود بفرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند هفتم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه دشمنانم با آن در پي آبروريزي من بودند و تو نقشة آنها را از من بر گرداندي ، و كمكشان نكردي كه مرا مفتضح كنند ، گويا من دوست توام كه مرا ياري كردي . پرودگارا تا كي معصيت كنم تو را و تو مهلتم دهي ، چقدر معصيت كردنم طولاني شده ، تو هم مؤاخذه نكردي ، و از تو با وجود بدي كردارم در خواست كردم و تو عطا نمودي ، پس كدام شكر است كه بتواند در برابر حتي يكي از نعمت هايت قرار گيرد ؟ پس درود فرست بر محمد و آل محمد و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 07:56 PM
بند هشتم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از آن گناهي كه توبه خويش را تقديم به تو كردم ، آنگاه با سوگند بزرگي كه ياد كردم با تو روبرو شدم و اوليات را از ميان بندگان بر خود شاهد گرفتم كه ديگر به سوي معصيت باز نمي گردم ، ولي آنگاه كه شيطان به كيد و حيله مرا هدف گرفت و خواري و بيچارگيم مرا بسوي آن كشانيد و نفسم مرا به سمت آن معصيت خواند ، خود را از بندگانت مخفي كردم كه خجالت نكشم ، و اين از گستاخي من نسبت به تو بود در حالي كه من مي دانم كه هيچ برده و بايي مرا از تو پنهان نمي كند و هيچ حجابي نظر تو را از من نمي پوشاند ، پس تو را مخالفت كرده و به آنچه مرا از آن نهي كرده بودي مبادرت نمودم ، سپس پرده را كنار زده و خود را با اوليات هم رتبه قرار دادم ، گويا هميشه مطيع تو بوده و به سوي اوامرت شتابان، و از تهديدهايت هراسان بوده ام ، ظاهرم را آنگونه آراستم كه به بندگانت مشتبه شد در حالي كه غير از تو كسي از درون من آگاه نبود ، تو نيز مرا بجز آنگونه كه آنها مرا مي شناختند معرفي نكردي ، بلكه حتي نعمت هائي كه به آنها مي دادي كه به من عطا كردي ، سپس مرا بر آنها برتري دادي ، گويا نزد تو همرتبه آنها هستم ، و اينها همه نيست مگر به واسطة حلم و بردباري تو نعمت فراوان تو به من پس اي مولاي من سپاس تراست ، از تو در خواست مي كنم اي خدا من كه در دنيا اينها را بر من پوشاندي در روز قيامت نيز مرا رسوا نكني، اي بهترين رحم كنندگان*

محمد حسین
10-29-2011, 07:57 PM
بند نهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه با صرف وقت و تأمل براي انجام آن شب را به بيداري گذرانده ام ، تا نتوانستم مرتكب شوم ولي صبح كه شد در زيّ صالحين به سوي تو گام برداشتم در حالي خلاف رضايت را در درون پنهان كرده بودم ، اي پروردگار عالميان پس درود فرست بر محمد و آلش و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

بند دهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه بواسطة آن به وليّي از اوليايت ظلم كردم ، يا يكي از دشمنانت را ياري كردم ، يا بر خلاف محبت تو در آن گناه سخن گفتم ، يا در غير مسير طاعتت به آن اقدام كردم پس بر محمد و آلش درود بفرست و آن را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 07:58 PM
بند يازدهم

بار خدايا، از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه مرا از آن نهي كردي ، و من مخالفت نمودم يا مرا از آن بر حذر داشتي و من بر ارتكاب آن ايستادگي كردم ، يا آن را برايم زشت شمردي و من آن را بر خود زينت دادم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

بند دوازدهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه آن را فراموش كرده ام ولي تو به شمارش آورده اي ، و آن را سبك شمردم و تو آن را نوشته اي و آشكارا آن را مرتكب شده ام و تو آنرا پوشانده اي در حالي كه اگر از آن توبه مي كردم حتماً مي آمرزيدي ، پس بر محمد و آلش درود فرست و آنرا بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان*

محمد حسین
10-29-2011, 07:59 PM
بند سيزدهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه انتظار داشتم قبل از به پايان رسيدن آن فوراً عقوبتم كني ، ولي مهلتم دادي و پردة پوشش را بر من فرو انداختي ، ولي از هيچ گونه كوششي در هتك آن فرو گذار نكردم ، پس بر محمد و آلش درود فرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

بند چهارده

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه موجب شد رحمتت را از من بر گرداند ، يا عذابت را بر من فرود آورد يا مركز از كرامتت محروم گرداند و يا نعمتت را از من زايل كند ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:00 PM
بند پانزده

بار خدا يا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه موجب هلاكت و فنا يا نزول بلا و يا باعث شماتت دشمنان ، و يا موجب پرده دري گرده يا سبب حبس باران شود ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان*

بند شانزدهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه با آن يكي از بندگانت را سرزنش كردم ، يا گناهي را از كسي رشت شمردم و خود وارد آن شده ، آنرا مرتكب شده و با جرات بر تو هتك حرمت نمودم و در معصيت گستاخي كردم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:01 PM
بند هفدهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه از آن توبه كردم سپس به آن اقدام نمودم و با اينكه از تو حيا مي كردم آن را انجام مي دادم و با اينكه از تو مي ترسيدم مرتكب شدم ، آنگاه از تو خواستم كه از من در گذري و باز به سوي آن برگشتم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان*

بند هجدهم

با الها ! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه شعلة غضب تو را بر من مشتعمل ساخت و باعث شد در اثر ارتكاب آن به سبب عهدي كه با تو بسته بودم ، با پيماني كه با تو داشتم، يا قسمي كه برا يكي از مردم بخاطر تو خوردم گناهي بر ذمّه من لازم آيد ، ولي پس از آن به خاطر ميل و رغبتم آن را بدون ضرورت نقش كردم ، بلكه خوش گذراني مرا از وفاي به ان بازداشت و سرمستي مرا از رعايت آن فرود انداخت ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:02 PM
بند نوزدهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه گريبان گيرم شد به واسطة نعمتي كه به من عطا كردي ، و با آن قوت بر معصيت پيدا كردم و مخالفت امر تو نمدم و با آن به سوي وعدة عذابت نزديك شدم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند بيستم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه شهرت خود را بر طاحتت مقدم داشتم و ميل و محبت خود را بر امر تو ترجيح دادم و نفس خويش را با خشم تو راضي كردم زيرا با تهي از آن مرا ترسانده بودي و پيشاپيش راه عذر را بر من بسته و با وعدة عطايت حجت را بر من تمام كرده بودي ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:03 PM
بند يست و يكم

با الها از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه خود از آن خير دارم ، يا فراموشش كرده ام يا به ياد مي آورم ، يا به عمد آن را انجام دادم يا از روي خطا آورده ام ، مواردي كه بي شك از من سوال خواهي كرد و نفسم پيش تو در گرو آنست ، هر چند آن را فراموش و از آن غافل شده باشم ، پس بر محمد و آل محمد درود بفرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

بند بيست دوم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه با آن با تو روبرو شدم و يقين داشتم كه تو مرا در آن حال مي بيني و غافل شدم كه از آن توبه كنم ، و فراموش كردم كه از آن استغفار نماييم پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:03 PM
بند بيست سوم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه وارد آن شدم بواسطة حسن ظن به تو كه مرا بر آن عذاب نمي كني و اميدوارم بودم كه آن را مي آمرزي ، پس به آن اقدام كردم ، در حالي كه اتكاء من به كَرَمي بود كه از تو مي شناختم ، كه ديگر پس از آنكه آن را بر من پوشاندي رسوايم نمي كني پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند بيست و چهار

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه بواسطة آن مستحق رد شدن دعا و محروميت از اجابت و نا اميدي از طمع و گسستن آرزو شده ام ، پس بر محمد و آل محمد درود بفرست و آن را بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:04 PM
بند بيست و پنج

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه موجب حسرت و سبب پشيماني و ندامت و باعث بند آمدن روزي و رد شدن دعا مي گردد پس بر محمد و آل محمد درود بفرست و آن را بر من بيامرز ، اي بهترين آمرزندگان *

بند بيست و شش

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه موجب بيماري و نابودي ، و باعث گرفتاريها و بلا ها مي شود ، و در قيامت حسرت و ندامت در پي خواهد داشت ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:05 PM
بند بيست و هفتم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه آن را با زبان تعريف كردم ، يا در دل به فكر آن بودم يا نفسم به آن مشتاق گشت يا به كردارم آن را انجام داده يا با دست آن را نوشتم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند بيست و هشتم

بار الها از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه در شب روز در تنهائي به سراغ آن رفتم ، و تو پرده اي ستاريت را بر من فروانداختي به طوري كه هيچ كس جز تو اي خداي جبار نمي ديد پس به ترديد افتادم بين اينكه از ترس تو آن را ترك كنم يا به واسطه حسن ظن به تو آن را مرتكب شود ، پس نفس آن را برايت زينت داد و انجام دادم در حالي كه مي داسنتم معصيت تو را مرتكب مي شوم پس بر محمد و ال محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:06 PM
بندبيست و نهم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم و از هر گناهي كه آنرا كم شمردم يا زياد بزرگ شمردم يا كوچك يا اينكه نادانيم مرا در وطة آن فرود برد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند سي ام

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه در آن معاونت كردم بر عليه يكي از بندگانت بواسطة آن به يكي از بندگانت توهين كردم ، يا نفسم آن را برايم زينت داد يا ديگري را به سوي آن راهنمايي كردم و يا غير خود را به سوي آن دلالت نمودم بر آن اصرار ورزيدم يا از روي ناداني در آن مقيم شدم پس بر محمد و آل محمد درود فرست و آن را بر من بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:07 PM
بند سي و يكم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه به امانت خويش در آن خيانت كردم ، يا با انجام دادن آن از ارزش نفس خود كاستم يا با آن بر بدنم صدمه وارد كردم ، يا شهواتم را در آن بر گزيدم يا لذتهايم را در آن مقدم داشتم يا براي ديگري در آن تلاش نمودم ، يا آن كس را كه از من پيروي مي نمود اغوا نمودم و به سوي آن كشاندم ، يا بر عليه كسي كه از آن منع مي كرد لشكركشي كردم تا بر او چيره شوم ، يا با قهر بر مي خواست بر من غلبه كند يا با حيه و نيرنگ بر او دست يافتم ، يا ميلم مرا به سوي آن لغزانيد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند سي و دو

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه به كمك نقشه اي كه مرا به غضب تو نزديك مي كرد به آن دست يافتم ، يا با آن بر اهل طاعتت غلبه كردم يا كسي را با آن به معصيتت مايل نمودم ، يا با آن خود را نزد بندگانت خوب نشان دادم يا با كردارم خود را نزد آن ها وارونه جلوه دادم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:09 PM
بند سي و سه

با خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه بر من نوشته اي به جهت خود پسندي كه در من به وجود آمده ، يا خودنمايي ، يا خودستايي ( عمل را به سمع ديگران رساندن ) ، يا تكبر ، يا شادماني ، يا كينه ، يا خوشي ، يا لذت مستانه ، يا شادي ، يا حميت ، يا تعصب ، يا خشنودي ، يا خشم ، يا بخشندگي ، يا بخل ، يا ظلم ، يا خيانت ، يا دزدي ، يا دروغ ، يا سخن چيني ، يا لهو و لعب ، يا هر نوع كاري كه با مانند آن مرتكب گناه مي شوند و هر كه آن را انجام دهد خود را به هلاكت اندازد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند سي و چهارم

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه در علم تو گذشته كه من با كمك و استعانت از قدرت تو انجام داده ام ، آن قدرتي كه تو را بر همه چيز توانا كرده است ! پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:10 PM
بند سي و پنجم

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه در آن از غير تو ترسيدم يا به وسيلة آن با اوليايت دشمني كردم يا با دشمنانت دوستي كردم ، يا دوستانت را واگذاشتم ، يا با آن خود را در معرض خشم و غضب در آوردم پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند سي و شش

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه از آن به سويت توبه كردم و مجدداً به سوي آن برگشتم ، و عهدي را كه بين من و تو بود با گستاخي و جرات نقض كردم ، زيرا با كرم و عفو تو آشنا بودم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:10 PM
بند سي و هفتم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه مرا به عذابت نزديك كرده ، يا از پاداش نيكويت دور نموده ، يا مانع رحمتت گشته ، با نعمت را بر من مكدر نموده است ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند سي و هشتم

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه به واسطة آن پيماني را كه تو محكم كرده بودي شكستم، يا خود را از خيري كه وعده داده بودي محروم كردم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

محمد حسین
10-29-2011, 08:11 PM
بند سي و نهم

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه با كمك عافيت آن را مرتكب شدم ، يا به نعمت فراوانت متمكّن از انجام آن شدم ، يا به واسطه رزق واسعت بر آن قدرت پيدا كردم ، يا خواستم كار خيري را براي رضاي تو انجام دهم ، ولي نيت غير تو در من وارد شد و كار مرا آلوده ساخت ، يا گناهي كه وبال آن به واسطة اين كه غير تو را با آن خواستم دامن گيرم شد كه بسياري از موارد همين گونه است ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند چهلم

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه رخصت در آن انگيزة من شد تا براي خود حلال مي دانستم ، در حالي كه نزد تو حرام بود ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:12 PM
بند چهل و يك

با خدايا ، از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه از مردم مخفي است ، اما از تو پنهان نيست ، پس از تو خواستم كه بگذري و تو گذشتي ، آن گاه بار ديگر آن را انجام دادم و آن را هم بر من پوشاندي ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند چهل و دو

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه با پاي خود به سوي آن گام برداشتم ، يا دستم را به سوي آن دراز كردم ، يا چشمم را به دقت آن نظاره كرد ، يا گوشم را به سوي آن باز نمودم ، يا زبانم را به آن گويا شد ، يا آنچه را به من عطا كردي در آن خرج كردم ، سپس با وجود عصيان از تو روزي خواستم و تو به من دادي آنگاه از رزق تو در راه معصيت كمك گرفتم و تو آن را پوشاندي . سپس از تو بيشتر خواستم باز نا اميدم نكردي و آشكارا آن را مرتكب شدم ، رسواييم ننمودي و پيوسته بر معصيتت اصرار مي ورزم ، ولي همواره توبه ام را مي پذيري و با حلم و مغفرتت گذشت مي كني اي كريم ترين كريمان . پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:12 PM
بندچهل و سه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه كوچك آن باعث عذاب دردناك تو ، و بزرگ آن عقوبت شديدت را در پي دارد، و انجام دادن آن باعث تعجيل نقمتت مي گردد ، و اصرار بر آن زوال نعمتت در پي دارد ! پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بندچهل وچهار

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه هيچ كس جز تو بر آن آگاه نشده ، و كسي غير از آن را نداشته و جز حلمت مرا از آن نجاتي نيست و غير عفوت چيزي فراگير آن نيست ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:14 PM
بند چهل و پنج

با خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه نعمت ها را از بين مي برد و بدبختي را فرود مي آورد يا موجب تعجيل در فنا و نيستي مي شود، يا باعث پشيماني بسيار مي گردد، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند چهل و شش

با خداي از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه حسنات را نابود و سيئات را دو چندان مي كند ، بدبختي ها را شتاب به سوي انسان سوق داده و تو را اي پروردگار آسمان ها ، به غضب مي آورد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:16 PM
بند چهل و هفت

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه به شناخت آن آگاه تري زيرا پيش از هر كس تو به پوشانيدن آن سزاوارتري چون فقط تو سزاوار پرهيز و آمرزش هستي ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند چهل و هشت

با خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه در آن به جهت كمك به دشمنانت ، يا خوش آمد گناه كاران و مقدم داشتن آن ها بر اهل اطاعتت با يكي از اوليايت ، رو ترش كرده و اخم نمودم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:17 PM
بند چهل و نه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه لباس تكبر به من پوشانيد و فرو رفتن در آن ذلت گرديد يا از وجود رحمتت مايوس گردانيد يا ناميدي ، مرا از بازگشت به طاعتت بازداشت ، چون به جرم بزرگم آشنا و به نفس خويش بدگمان بودم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه گناه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند پنجاه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه اگر رحمتت شامل نمي شد مرا به هلاكت انداخته بود مرا به دار فنا و نابودي مي كشانيد و ارگ خدايت تو نبود مرا به گمراهي مي برد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:19 PM
بند پنجاه و يك

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه مرا غافل كرده از آنچه به سوي آن هدايتم كردي يا به آن امر نمودي يا از آن نهي فرمودي ، يا راهنمايي كردي به سوي آنچه كه در آن توفيق رسيدن به خشنوديت يا برگزيدن محبت و قربت مي باشد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند پنجاه ودو

بار خدايا از تو آمرزش مي طلب براي هر گناهي كه مانع قبولي دعايم مي گردد ، يا اميدم را به تو كي مي نمايد پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان! *

محمد حسین
10-29-2011, 08:19 PM
بند پنجاه و سه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه دل را مي ميراند و آتش مشكلات را مي افروزد و شيطان را خشنود و خداي رحمان را به خشم مي آورد پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بندپنجاه و چهار

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه ياس از رحمتت ، و ناميدي از مغفرتت و محروم ماندن از فرواني آنچه نزد توست را در پي دارد پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان ! *

محمد حسین
10-29-2011, 08:21 PM
بند پنجاه و پنچ

با خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه به خاطر تعظيم تو با نفس خويش دشمن گشته و اظهار توبه نمودم و تو پذيرفتي ، و از تو در خواست عفو كردم و تو عفو نمودي ، ولي پس از آن هواي نفس مرا به سوي آن مايل كرد تا اين كه به طمع رحمتت واسعه عفو كريمانه ات و يا فراموشي تهديدت و آرزوي وعدة جميلت مجدداً به آن بازگشتم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند پنجاه و شش

با خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه باعث روسياهي مي شود در آن روزي كه چهرة دوستانت سفيد و چهرة دشمنانت سياه مي گردد ، آن زماني كه گروهي يكديگر را ملامت مي كنند ، پس گفته مي شود كه« نزد من با همديگر مخاصمه نكنيد ، چه من از اين وعيدم را به شما رسانده بودم» ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:31 PM
بند پنجاه و هفت

بار خداي از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه به كفر مي كشد و فكر و تحير را زياد مي كند و موجب فقر مي شود و سختي را پيش مي كشد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند پنجاه و هشت

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه به موجب نزديكي مرگ و اجل مي گردد ، و موجب قطع اميد ها و آرزوها مي گردد و عمرها را كوتاه چه بر زبان آورده شود يا هنگامي كه آن را به ياد آوردم به خاطر شرمندگي از تو از آن دم فرو بستم ، يا آن را در سينه پنهان كرده ام ، يا ( من از آن بي خبرم ) و تو آن را مي داني ، زيرا تو به هر سر و مخفي تر از آن آگاهي ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اين گونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:33 PM
بند پنجاه و نه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه در ارتكاب آن قطع روزي ، و رد شدن دعا ، و پي در پي آمدن بلا ، و روي آوردن ناراحتي ها و مضاعف شدن غم هاست ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند شصت

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه مرا نزد بندگانت مبغوض مي دارد و اوليايت را از من متنفر مي سازد ، يا اهل اطاعتت را به جهت وحشت از معاصي و ارتكاب و اندوه جرائم ، از من به وحشت مي اندازد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:35 PM
بند شصت و يك

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه با آن آنچه را ظهر كرده بودي وارونه جلوه دادم ، يا با آن ، آنچه را از من پوشاندي بودي بر ملا كردم ، يا با آن آنچه را زينت داده بودي زشت شمردم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند شصت و دو

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه به جهت آن به عهد تو نمي توان رسيد و از خشم و غضبت نمي توان در امان ماند، و با وجود آن رحمتت نازل نمي شود و نعمتت به واسطة آن از تداوم باز مي ايستد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

محمد حسین
10-29-2011, 08:38 PM
بند شصت و سه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه روشنايي روز خود را از ديد بندگانت پنهان كردم و در تاريكي شب با جسارت در پيشگاهت آشكارا مرتكب آن شدم ، با آن كه مي دانستم سر پيش تو آشكار است و پنهان نزد تو هويداست و اين كه هيچ مانعي مرا از تو باز نمي دارد و چيزي از مال و اولاد پيش تو به من سودي نمي بخشد مگر اين كه با قلب سليم نزد تو آيم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان*

بند شصت و چهار

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه باعث فراموشي ياد تو و غفلت از هشدارهايت خواهد بود يا مرا در امنيت از مكرت قرار دهد ، يا مرا به طمع مي اندازد كه از غير تو طلب روزي كنم يا از خيري كه نزد توست مايوس مي سازد پس بر محمود و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:39 PM
بند شصت و پنج

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه مرا به خاطر پرخاش و ناشكري و روگرداني از تو و رفتن در خانة بندگانت با خواري و ذلت در هنگام حبس رزق و بسته شدن در روزي در بر گرفته ، آنگاه كه با زاري به سراغ بندگانت رفتم در حالي كه كلامت را در كتاب محكمت به گوشم رسانده بودي كه « آنان براي پرودگارشان اظهار خضوع و تضرع نكردند » پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند شصت و شش

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه همراهم گشت به خاطر گرفتاري كه در آن از غير تو كمك خواستم يا در آن گرفتاري به كي جز تو پناه بردم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:39 PM
بند شصت و هفت

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه مرا واداشت كه از غير تو بيترسم يا مرا به تواضع كرد پيش يكي از مخلوقاتت كشانيد يا به طمع آنچه نزد او بود به سوي او مايل شدم يا چون پيروي اش را در معصيت تو براي من زينت و جلوه داده بود مرتكب شدم ، در حالي كه من مي دانم كه همواره به تو محتاجم و هرگز از تو بي نياز نيستم ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند شصت و هشت

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه با زبان آن را مدح كردم ، يا نفسم به سوي آن مشتاق گشت ، يا با كردار خود آن را نيكو جلوه دادم ، يا با گفتارم به آن تشويق كردم ، در حالي كه آن نزد تو قبيح بوده و بر آن عذابم مي كني ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

محمد حسین
10-29-2011, 08:43 PM
بند شصت و نه

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه با كوچك شمردن آن در نفسم آن را تصور كردم ، پس حقير شمردن آن را برايم مجسم نمود و خفيف شمردن را بر من آسان كرد تا آن كه مرا در ورطة آن فرو برد ، پس بر محمد و آل محمد درود فرست و اينگونه مرا بيامرز اي بهترين آمرزندگان *

بند هفتاد

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهانم از اول و آخرش ، و عمدي و سهوي ، و كم و زياد ، ظريف و باريك ، و يا جليل و بزرگش ، قديم و جديدش ، پنهان و آشكارش و همة آن گناهاني كه من مرتكب آن مي شوم و به سوي تو توبه مي كنم ، و مي خواهم كه بر محمد و آل محمد درود فرستي و همة مظالم بندگان را كه بر ذمّة من آمده و تو آن ها را به شماره آورده اي ببخشي ، زيرا بندگانت بر گردنم حقوقي دارند كه من در گرو آن ها هستم ، پس هر گونه و هر زماني كه خواستي آن ها را بيامرز اي مهربانترين مهربانان *