PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طالب‌زاده: از سی سال پیش باید به فکر تربیت نیرو برای انقلاب می‌افتادیم

امیرحسین
10-16-2011, 11:22 PM
طالب‌زاده: از سی سال پیش باید به فکر تربیت نیرو برای انقلاب می‌افتادیم

نادر طالب‌زاده با انتقاد از این که در زمینه ساخت مستند تلاش زیادی انجام نشده است، گفت: ما باید از 30 سال پیش به دنبال تربیت نیرو برای مقابله با هجمه‌ها علیه ایران می‌بودیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست نمایش و نقد و بررسی مستند "مهار نشده" با حضور مصطفی رضوانی کارگردان، محمد حسن‌پور تهیه کننده، حسین عابدینی مدیر کل اخبار خارجی صدا و سیما و نادر طالب‌زاده مستندساز و کارشناس رسانه با اجرای محمد لسانی ظهر امروز در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

طالب زاده در این نشست با بیان این مطلب که در زمینه ساخت مستند تلاش زیادی به انجام نرسیده است، اظهار کرد: ما باید از 30 سال پیش به دنبال تربیت نیرو برای مقابله با هجمه‌ها علیه ایران می‌بودیم. مدیران و مسئولان باید از همان زمان از امثال من می‌خواستند به پرورش نیرو بپردازیم.

وی با اشاره به زمان بازگشت خود به ایالات متحده پس از انقلاب اسلامی گفت: بازگشت من به آنجا با تسخیر لانه جاسوسی که توسط آمریکا به ماجرای گروگان‌گیری شناخته می‌شود، همزمان بود و من بعد از مشاهده رفتار رسانه‌ای خبیثی که از جانب امریکا علیه ایران انجام شد، عطای درس خواندن در این کشور را به لقایش بخشیدم.

کارشناس مجری برنامه "راز" با اشاره به پوشش خبری مغرضانه CBS TV، NBC و دیگر شبکه‌ها تصریح کرد: با بازگشت به وطن مستندی به نام "واقعیت" را کارگردانی کردم که در آن با روسای این خبرگزاری‌ها مصاحبه شده بود که این امر با مشارکت فیلمسازان آمریکایی محقق شد.

وی افزود: همان زمان باید صدا و سیما و دیگر نهادها به سراغ ما می‌آمدند و این جریانات را پیگیری می‌کردند. در این حوزه نیز باید کسانی برای کار هنری آموزش داده می‌شدند که از تبار افرادی باشند که در جبهه سینه سپر کردند.

امیرحسین
10-16-2011, 11:22 PM
صدا و سیما کاری نکرد گوشه خیابان کلاس گذاشتیم

طالب‌زاده با اظهار ناامیدی از اتخاذ تصمیم صدا و سیما نسبت به این موضوعات ادامه داد: بعد از آن تصور کردم باید خودمان گوشه خیابان هم که شده به تربیت نیرو بپردازیم و پیرو همین تصمیم با همکاری وحید جلیلی سردبیر نشریه راه با گزینش افرادی از میان 120 نفر به برگزاری کلاس‌هایی اقدام کردیم. حتی اگر از این کلاس پنج نفر بیرون بیایند نیز جای شکرگذاری دارد.

وی ادامه این روند را نیازمند فعالیت تبلیغاتی دقیق خواند و افزود: دشمن و رقیب سرسخت در صحنه حاضر است. به ما می‌گویند چرا دست از فعالیت‌هایتان نمی‌کاهید باید گفت وقتی ایران مدام به نیستی و نابودی تهدید می‌شود، چطور می‌تواند فعالیت‌های خود را متوقف کند. همانطور که چند روز پیش اوباما در سخنرانی ایران را دوباره تهدید کرد.

نویسنده و کارگردان فیلم "بشارت منجی" با تاکید بر این که جمهوری اسلامی باید مقابله با هجمه بی منطق رسانه‌های غربی را در دستور کار خود قرار دهد، یادآور شد: بعد از 22 بهمن 57 و زمانی که امام روز قدس را انتخاب کردند غرب فعالیتی منظم، یکدست و پر از شرارت را علیه ایران آغاز کرد که بهانه آن پرونده انرژی هسته‌ای بود.

طالب زاده تصریح کرد: غرب با مستندهای بین المللی که در این زمینه ساخته، جهان را بر شرارت ایران متقاعد کرده و ما باید علیه این جوسازی اقدام کنیم و تلویزیون بخشی از این وظیفه را بر عهده دارد که می‌تواند در قالب عملکرد شبکه‌هایی چون پرس تی‌وی خود را نشان دهد.

وی با اشاره به سازندگان مستند "مهار نشده" گفت: این افراد بدون وابستگی به هیچ جا این فیلم را ساختند و آزاد به صحنه آمدند و حالا تلویزیون باید به دنبالشان بیاید. این ضعف بسیار بزرگی است که در طی این سال‌ها تنها تعداد انگشت شماری مستند تولید شده‌اند. این در حالی است که امریکا می‌خواهد ما نباشیم و اسلام از صحنه روزگار حذف شود. آن‌ها ایران و اسلام را یک تهدید می‌بینند.

امیرحسین
10-16-2011, 11:23 PM
شهید آوینی هم معمار بود

این مستندساز با اظهار شگفتی از ساخت مستند "مهار نشده" اظهار کرد: پیش از این نیز مستند "یزدان تفنگ ندارد" در دانشگاه‌ها سر و صدای زیادی به پا کرد. جالب اینجاست که دوستانی که به ساخت این دو مستند اقدام کرده‌اند تحصیلات رسانه‌ای ندارند و در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل می‌کنند. البته شهید آوینی هم معمار بود.

وی تصریح کرد: ریتم و حس و حالی در این مستند وجود دارد که انگار سازندگان آن 20 سال است فیلمسازی می‌کنند! زمانی که با همکاری وحید جلیلی این کلاس‌ها را راه انداختیم تصور می‌کردم آخر این افراد می‌روند و مستخدم تلویزیون می‌شوند! اما در زمانی که هر لحظه صحنه‌های جهانی تغییر می‌کند وقتی برای بازیگوشی نمانده و از طرفی نسل جدید نیز آمادگی انجام کار را دارند.

طالب زاده یادآور شد: امروز اسلام در حال میوه دهی است و باید حواسمان به هرس و کود دادن و مواظبت از میوه‌ها باشد. انقلاب اسلامی در منطقه نیز به میوه رسیده و جریانات تونس و بحرین ماحصل آن هستند که باعث شگفتی اسرائیل شده است. همچنین تظاهرات گسترده‌ای در اوکلند و برکلی و دیگر نقاط کالیفرنیا صورت گرفته که بی سابقه است.

وی افزود: اکنون خداوند صحنه گردان اتفاقات جهانی شده و ما به عنوان خدمه رسانه‌ای به تحول جدی در این عرصه نیازمندیم و عکس العملی که از سوی بی بی سی فارسی و ترس فراوان آن‌ها دیده می‌شود ناشی از آتشفشانی است که ما خود آن را ایجاد کرده‌ایم.
-پایان-