PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امام رضای غریب

امیرحسین
10-09-2011, 10:37 PM
امام رضای غریب

یه عده میگن ببین امام رضا رو ...

این همه زائر ، این همه مشتاق و دلداده ... کی میگه امام رضا غریبه با اینهمه زائر و مسافری که همیشه حرمش شلوغه ؟!!

یه کم که دقیقتر فکر کنی ..... اگه غربت رو از بعد ظاهری فراتر نگاه کنی به عمق غربت اما رضا پی میبری

ببین چقدر از دستوران این امام عزیز داره اجرا میشه ؟ ...

یه نمونه اینکه ایشون بزرگترین کتاب طبی جهان و دقیق ترین و ناب ترین مطالب پزشکی رو تو یه رساله به نام رساله ذهبیه نوشته که اگه کسی بهش عمل کنه بی نیاز از دکتر و دوا درمون میشه ( اینو من به عینه دیدم )

غربت از این بالاتر که حتی یه عده اسمش رو هم نشنیدن ....

حتی پزشکان مسلمون ما تو یه کشور اسلامی ؟!!

اصلا نمی دونن مثلا واژه صفرا و سودا و بلغم که تو این رساله اومده یعنی چی ؟!!!

باید همچین منبع عظیمی تو دست ما باشه و یکم اونور تر کنار حرم امام رضا ....تو بیمارستان امام رضای مشهد کلی مریض روی تخت افتاده باشن ... در صورتی که به خدا قسم اگر به همین دستورات ساده طبی امام رضا عمل میکردند یه دونه مریض هم نباید روی تختها پیدا میشد !!!

این غربت نیست که بعضی پزشکای ما به جای بررسی اعجاز علمی این نکات طبی دارن اینها رو مسخره میکنند ؟

من به عنوان نمونه یه شاخه توی طبش که مورد اطلاع خودمه رو گفتم ... شما بگردید غربت عالم آل محمد رو توی بقیه زمینه ها پیدا کنید ... کسی که جامع علوم بوده ببینید توی همه زمینه ها فرمایشاتشون کاربردی شده ؟ عمل میشه یا نه ؟ .... اونوقت عمق غربت این امام غریب رو متوجه میشید !

http://k.minus.com/jFUMbSJDsVad8.jpg

http://takrim.blogfa.com/post-1535.aspx

آســـــمان
10-10-2011, 09:58 AM
حرف شما کاملا متین.

ولی فقط مگه در مورد امام رضا(ع)این طوری هستش.ائمه آثار زیادی دارن که من مسلمون اصلا ازشون

باخبر نیستم پس همه ی امام ها رو باید لقب غریب بدیم ؟

فکر میکنم علت اصلی این که به امام رضا (ع) غریب الغربا گفته میشه برای این ِ که دور از دیار خودشون

و جدشون(پیامبر) به شهادت رسیدن و دفن شدن.

و این رساله ذهبیه واقعا عالی ِ. من کامل نخوندم ولی تا اون جایی که میدونم اگه کسی بهش عمل کنه

جدا" احتیاجی به اطبا پیدا نمیکنه.

پرواز
10-10-2011, 04:42 PM
بیایید تلاش کنیم :)

اینم گام اول :afarin:

کتاب های خوب برای بچه های خوب