PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اقدام در مورد سران فتنه ؟؟؟

امیرحسین
01-18-2011, 10:50 PM
اقدام در مورد سران فتنه به مصلحت نظام نیست

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه توقع ما این است که بچه های حزب اللهی و اصولگراها به دستگاه قضایی کمک کنند زیرا قوه قضائیه برای شخص من نیست و من تنها امانتدارم گفت: گروهی می خواهند قوه قضائیه را در تقابل با حزب اللهی ها و اصولگراها قرار دهند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر شنبه در جمع دانشجویان دانشکده قضایی با بیان اینکه دستگاه قضایی با مشکلات زیادی مانند کمبود نیروی انسانی درگیر است گفت: برای حل این مشکلات طرحهای زیادی در حال اجرا است ولی مهمترین آن حفظ قاطعیت و استقلال دستگاه قضایی است.

رئیس قوه قضائیه افزود: استقلال دستگاه قضایی به شخصیت قضات و مدیران دستگاه قضا بستگی دارد، متاسفانه گاهی قضات استقلال رای را کمرنگ می کنند البته قضات قاطع هم کم نداریم ولی دانشجویان رشته قضایی باید این فکر را در خود پرورش دهند که در صدور آرا قاطع باشند.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: ما کاری به قضاتی که دنیا طلب هستند و به دنبال جمع آوری مال و منال دنیوی هستند نداریم و در صورت تخلف با آنها برخورد می کنیم ولی آنچه حائز اهمیت است این است که رئیس قوه قضائیه و تمامی مسئولان قضایی با شهامت و شجاعت تلاش می کنند تا اقتدار و استقلال دستگاه قضایی را به معرض نمایش بگذارند.

امیرحسین
01-18-2011, 10:52 PM
با مفاسد اجتماعی به شدت برخورد می‌کنیم
در مبارزه با مفاسد اجتماعی باید از شعار دادن بپرهیزیم

وی مبارزه با مفاسد اجتماعی را از مهمترین برنامه های دستگاه قضایی عنوان کرد و افزود: در مبارزه با مفاسد اجتماعی باید از شعار دادن بپرهیزیم و این نیاز به قاطعیت دارد ولی متاسفانه مهمترین مانع در مباره با مفاسد اجتماعی عدم عزم جدی و خوف از اصحاب حقوق بشر است زیرا تا یک اعدام انجام می شود می گویند این مجازات غیرانسانی است که باید از آنها پرسید این مبانی را از کجا آورده اید و چگونه قانون شده است.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: متاسفانه غرب با کمال خونسردی حملات وحشیانه خود را به غیر نظامیان توسط بمبهای کشتار جمعی و شیمیایی انجام داده و می دهد و این کار از نظر آنها اشکالی ندارد حالا اگر ایران یک متهم را برای جزای قتل اعدام کند می شود نقض حقوق بشر. برخی از وکلا هم در رسانه های غربی به این کار قانونی انگ بی قانونی می زنند.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: مگر در غرب و آمریکا اعدام انجام نمی شود در حالی که ما بر اساس قوانین و حدود الهی قصاص داریم که نباید در آن مجامله کنیم به همین دلیل در برخورد با این متهمان خوفی نداریم.

وی گفت: در هیروشیما صدها هزار نفر بر اساس بمب اتم از بین رفتند و هنوز نسلهای باقیمانده از آن جنایت از نظر ژنتیکی دچار مشکل هستند و آنها از این عمل خجالت و شرمسار نیستند در حالی که خداوند متعال در قرآن فرموده است قصاص حیات است و به آرامش جامعه کمک می کند.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: اخیرا فیلم کوتاهی را مشاهده کردم که در آن جوانی شهرستانی کیفی در دست دارد و دو نفر از پشت با 12 ضربه چاقو کیف را از جوان می گیرند به نحوی که وقتی جوان به دیوار تکیه می دهد دیوار پر از خون می شود هر چند که جوان به سرعت به بیمارستان منتقل شده و زنده می ماند ولی اینکه جانیان آزادانه در کشور تردد می کنند نشان از عدم بازدارندگی کارهای ما دارد و باید با قاطعیت با این جرایم برخور کنیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به پرونده دیگری در مورد مفاسد اجتماعی گفت: در این پرونده جوانی از بانک بیرون آمده و مقداری پول را از شخص دیگر می دزدد و آرام آرام فرار می کند که از نیروی انتظامی درخواست جدی داریم در معرفی مفاسد اجتماعی به دستگاه قضایی سرعت بیشتری به خرج دهند و دستگاه قضایی هم باید به سرعت پیگیری کند.

در قانون سلاح سرد همان مجازات سلاح گرم را دارد
وی با بیان اینکه بر اساس قانون سلاح سرد با سلاح گرم هیچ فرقی ندارد گفت: در هر دو مورد استفاده از سلاح محاربه و شخص مفسد فی الارض شناخته شده و محکوم به اعدام است و هیچگونه مصالحه ای در این مورد انجام نمی شود حتی اگر شخص چاقویی را بر گردن یکنفر بگیرد و او را تهدید کند و بعد پول آن را بدزدد آن شخص به سرعت اعدام می شود لذا اشرار باید بدانند که این مسیر قابل ادامه دادن نیست و برای اینکه دستگاه قضایی بتواند به اهداف خود برسد همه باید کمک کنند.

امیرحسین
01-18-2011, 10:53 PM
واکنش به نامه حسین قدیانی
اقدام در مورد سران فتنه به مصلحت نظام نیست
بچه های حزب اللهی و اصولگراها به دستگاه قضایی کمک کنند

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه در برخی از مواقع احساس می شود که هجمه های حساب شده ای متوجه دستگاه قضایی است گفت: توقع ما این است که بچه های حزب اللهی و اصولگراها به دستگاه قضایی کمک کنند زیرا قوه قضائیه برای شخص من نیست و باید در دوران انقلاب محکم و مستقل باقی بماند چرا که من تنها امانتدارم البته قبول داریم کاستیهایی وجود دارد ولی مدیران دستگاه مشغول به رفع کاستیها هستند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اتهامات برخی افراد به قوه قضائیه به جرمهای ناکرده گفت: یک آقایی خطاب به من نوشته است چرا در مورد سران فتنه کوتاهی می کنید اگر شما اقدام نکنید ما خودمان اقدام می کنیم.

وی افزود: یکسال قبل من سران فتنه را مجرم معرفی کردم زیرا آنها علیه نظام اقدام کرده بودند و در لفافه هم گفتم که مصالح عمومی نظام مانع از اقدام جدی علیه سران فتنه می شود و بنده در این مورد مسئول نیستم ولی متاسفانه این آقا در نوشته خود اظهار داشته است که من در روبروی رکن یمانی قسم می خورم که علت اینکه رئیس مجلس در مورد سران فتنه صحبت نکرده این است که اگر حکومت عوض شود در حکومت بعدی هم دست داشته باشد که من در جواب می گویم انا لله وانا الیه راجعون.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: از گفته نماینده مجلسی که عنوان کرده چرا قوه قضائیه در مورد سران فتنه اقدام نمی کند متعجبم چرا که بنده شفاها به وی توضیح دادم که مصلحت نظام ایجاب نمی کند.

رييس قوه قضاييه تاكيد كرد: مصالح كلي نظام را رهبري تشخيص داده و ما هم سرباز او هستيم. آنها ادعا مي‌كنند كه سرباز ولايت‌ هستند اين چه سربازي ولايت است كه شما به طور غيرمستقيم رهبري را مورد هجمه قرار داده و ما را سپر كرده‌ايد. آيا كسي كه توهين و افترا مي‌كند بايد مجازات شود يا خير؟ مي‌خواهند ما را در مقابل حزب‌اللهي‌ها و اصولگراها قرار دهند. ما با حزب‌اللهي و بسيجي حرف نداريم. من دست بسيجي متعهد را نيز مي‌بوسم اما اگر دادستان شهري جرمي را مشاهده كرد بايد اقدام كند.

امیرحسین
01-18-2011, 10:54 PM
دستگیر کردن سران فتنه برای دستگاه قضایی کاری ندارد
آیت الله آملی لاریجانی افزود: شنیده ام در روز عاشورا روحانی بالای منبر رفته و گفته است قوه قضائیه تو بی عرضه ای که نتوانستی برای سران فتنه اقدام موثری انجام دهی که در پاسخ باید بگویم که این مسیری که آنها در پیش گرفته اند درست نیست مگر دستگیر کردن سران فتنه برای دستگاه قضایی کاری دارد. از احدی هم نمی ترسیم، سفارش هیچکس را هم نمی پذیریم و تنها بر اساس فرامین مقام معظم رهبری عمل می کنیم.

امام گفت غلط می کنی به قانون عمل نمی کنی
رئیس قوه قضائیه با اشاره به نامه منتشر شده علیه قوه قضائیه و اظهارات نویسنده که عنوان کرده من قانون اساسی را قبول ندارم بلکه وصیتنامه پدر شهیدم را قبول دارم گفت: زمانی بنی صدر گفت من به قانون عمل نمی کنم امام گفت غلط می کنی به قانون عمل نمی کنی ولی متاسفانه برخی سایتهای منتصب به دستگاهها این نامه توهین آمیز به دستگاه قضایی را منتشر کرده اند ولی آنچه مهم است این است که مردم باید بدانند دستگاه قضایی حتی با انسانهای مومن و متدین که جرمی مرتکب شده اند هم برخورد می کند. همچنین به عنوان مثال اگر زن بدکاره ای هم گفت ملکم را گرفته اند یا حقم ضایع شده است ما به دعاوی او هم رسیدگی می کنیم زیرا دستگاه قضایی برای هفتاد میلیون ملت ایران است.

رئیس جمهور از حق خودش گذشت
آیت الله آملی لاریجانی در مورد اینکه عده ای گفته اند شما نسبت به توهین به رئیس جمهور اقدامی نکرده اید گفت: بنده به آقای جعفری دولت آبادی دادستان تهران گفتم که در این مورد قاطعانه عمل کند هر چند که رئیس جمهور از حق خودش گذشت ولی افترا و توهین به مقامات کشور جرم عمومی است و شکایت نمی خواهد. البته در این مورد ما برخی را شناسایی و بعضی از سایتها را بستیم .البته در این راه بر اساس سیاستهای کلی دستگاه قضایی ذره ای عقب ننشسته و از فرامین مقام معظم رهبری اطاعت می کنیم.
منبع : تابناک
۱۳۸۹/۹/۲۷
-پایان-

امیرحسین
02-09-2011, 07:02 PM
رئيس قوه قضائيه: اگر با سران فتنه برخورد مي‌شد به امام زاده تبديل مي‌شدند

رئيس قوه قضائيه با اشاره به اين كه در بحث محاكمه سران فتنه و برخورد با آنها يك سري مصلحت وجود دارد كه من اين تصميم را صحيح مي‌دانم،گفت: اگر با برخي از اين سران فتنه برخورد مي‌شد مي‌بينيد كه اين افراد به امام‌زادگان تبديل مي‌شدند.

به گزارش فارس، صبح امروز چهارشنبه آيت‌الله صادق آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه در جمع نخبگان، اساتيد دانشگاه‌ها و اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌هاي استان هرمزگان با اعلام اين مطلب افزود: اين بي‌انصافي است كه گفته شود قوه قضائيه با فتنه‌گران برخورد نكرده و مصامحه داشته است.

وي ادامه داد: خواهش‌ مي‌كنم با كار كارشناسي در اين باره صحبت كنيد البته دستگاه قضائي در بحث برخورد با فتنه‌‌ گران تسامح ندارد.

رئيس قوه قضاييه ادامه داد: شاهد اين مدعا هزاران پرونده متفاوت است كه مورد رسيدگي قرار گرفته و متهمان آن به دادگاه رفته‌اند.

آملي لاريجاني با اشاره به موضوع سران فتنه گفت: در بحث محاكمه سران فتنه و برخورد با آنها يك سري مصلحت وجود دارد كه تصميم‌گيري درباره مصالح نظام صرفا به عهده من نيست.اين تصميم‌گيري‌ها و تشخيص مصلحت‌ها وابستگي‌ به ولي فقيه دارد و فراتر از تصميمات قوه قضائيه است كه اين را مكرراً گفته‌ايم.

لاريجاني با اشاره به اين مطلب كه من تصميم مصلحت‌آميز ولي‌فقيه را صحيح مي‌دانم، گفت: اگر با برخي از اين سران فتنه برخورد مي‌شد مي‌بينيد كه اين افراد به امام‌زادگان تبديل مي‌شدند.

وي با اشاره به اينكه يكسري از روشنفكران كشور كه حتي يك روحاني را قبول نداشتند پشت‌سر افرادي قرار گرفته‌اند كه آراي‌شان به اندازه آراي باطله هم نبود حالا شما حساب كنيد اگر با اينها برخورد مي‌كرديم اينها به امامزاده تبديل مي‌شدند.

رئيس دستگاه قضا همچنين در پاسخ به درخواست دانشگاهيان مبني بر اينكه نياز است يك شعبه تخصصي براي رسيدگي به پرونده‌ها مربوط به دانشگاهيان ايجاد كرد، گفت: من با اين موضوع مخالفتي ندارم.

وي ادامه داد: اين امر نياز به بخشنامه و يا حتي دستورالعمل جديدي هم ندارد صرفا كافي رئيس كل دادگستري استان به اين نتيجه برسد كه وجود چنين شعبه‌اي ضروري است سپس اين شعبه ايجاد شود.

وي همچنين با اشاره به موضوع برخورد با مفاسد اقتصادي گفت: خوشبختانه با افتخار عرض مي‌كنم كه در دوره جديد رياست قوه قضائيه همت مسئولان عالي اين دستگاه باعث شده تا برنامه قاطع براي برخورد با اين گونه مفاسد داشته باشيم.

لاريجاني با اشاره به اينكه اعلام اسامي متهمان پيش از آنكه حكمشان قطعي شود خلاف قانون است، گفت: نمي‌توانيم اسم مفسدان را پيش از آنكه حكمشان قطعي شود اعلام كنيم سپس متهم از متهم تبرئه شود و از ما شاكي كه چرا بيش از قطعي شدن حكمش نامش را عنوان كرده‌ايم.

وي رسيدگي به پرونده دانه‌درشت‌ها را هم در دستور كار قضايي برشمرد و گفت: در حال پيگيري پرونده اين افراد هستيم و مطمئن باشيد بعد از انجام كارهاي اوليه و مقدمات كار و انجام تحقيقات اين افراد به دادگاه خواهند رفت.

رئيس دستگاه قضا كشور همچنين در برخي از سخنان خود به موضوع تغيير علوم انساني و ضرورت آن اشاره كرد و گفت: در موضوع علوم انساني مباحث قابل توجهي وجود دارد كه نياز حتمي ما كه آنها را مورد بازنگري قرار دهيم.

رئيس قوه قضائيه پس از ديدار با نخبگان استان بوشهر در جمع روحانيون و ائمه جماعت استان هرمزگان حضور يافت.
منبع: تابناک
۱۳۸۹/۱۱/۲۰
-پایان-

امیرحسین
02-17-2011, 02:34 PM
آملي لاريجاني در جمع قضات تهران
خيانت سران فتنه بركسي پوشيده نيست/ حمايت صهيونيست ها و آمريكايي ها از فتنه گران

تهران – رييس قوه قضاييه با بيان اينكه خيانت سران فتنه بر كسي پوشيده نيست و مردم ما هم به خوبي مي دانند كه حمايت صهيونيست ها ، آمريكايي ها و انگليسي ها از آنها به چه دليل است، تاكيد كرد كه تعقيب فتنه گران حتمي است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله صادق آملي لاريجاني كه روز پنج شنبه در همايش قضات دادگستري كل استان تهران سخن مي گفت ، از مردم خواست صبر و خويشتنداري همراه با هوشياري داشته باشند و اجازه دهند قوه قضاييه در چارچوب قانون و با رعايت تدبير و مصالح نظام به موضوع رسيدگي كند.

وي از مردم و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و فضلا تشكر كرد و گفت: از همه مي خواهيم، اجازه دهند قوه قضاييه در چارچوب قانون و با تدبير و رعايت مصالح كلي نظام در مورد اين موضوع رسيدگي كنند و مطمئن باشند كه راه را بر اطلاعيه پراكني سران فتنه خواهيم بست و مردم بايد صبر و تحمل توام با هوشياري داشته باشند.

رييس قوه قضاييه افزود: سران فتنه بايد بدانند با اطلاعيه پراكني در ميان ملت جايي ندارند. مردم ما هم به خوبي مي دانند كه حمايت صهيونيست ها ، آمريكايي ها و انگليسي ها از آنها به چه دليل است.

آملي لاريجاني با بيان اينكه قوه قضاييه مسلما فتنه گران را تعقيب خواهد كرد،ف افزود: اين قوه در عين رسيدگي عادلانه، به آنها اجازه نخواهد داد كه در بوق هاي تبليغاتي ، خود را قهرمان نشان دهند.

رييس دستگاه قضا با اشاره به حوادث 25 بهمن گفت: در چند روز اخير دشمنان اسلام حركت هاي بسيار سخيفي را انجام دادند و متاسفانه اذناب داخلي آنها هم به كمك آنها آمدند.

آملي لاريجاني با اعلام اين مطلب كه گويي سران فتنه حاميان خود را در 25 بهمن نمي بينند خاطرنشان كرد: تمام دستگاه هاي اطلاعاتي و تبليغاتي كشورهاي غربي ، منافقان و سلطنت طلبان براي حضور در يك راهپيمايي در مقابل حركت پرشكوه 22 بهمن تحريف و تحريك مي كردند.

وي با طرح اين پرسش كه آيا نمي توان فهميد پشت سر اين قضايا چه كساني هستند، تاكيد كرد: آيا تبليغات وسيع سلطنت طلبان و حمايت اوباما و كلينتون براي شناخت اين مسير كافي نيست؟
رييس قوه قضاييه گفت: به نظر من خيانت حركت سران فتنه بر كسي پوشيده نيست و اين گروه از خوارج بايد بدانند كه در عين رافت اسلامي ، خدشه بر نظام را تحمل نخواهيم كرد.

آملي لاريجاني با بيان اين كه برخي استراتژيست هاي غربي تصريح كردند كه براي موفقيت در انقلاب هاي مخملي بايد انديشه هاي برخاسته از قرآن و سنت را خشكاند، گفت: آنها معتقدند كه دين نمي تواند در اداره دولت ها و جوامع موثر باشد و بسياري از روشنفكران در كشور ما اين مطلب را حمايت مي كردند.
منبع: ایرنا
28/11/1389
-پایان-