PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواب موندن برای نماز

طاهره وحیدیان
10-04-2011, 04:50 PM
با عرض سلام وخسته نباشيد خدمت شما.ايشاالله كه حالتون خوب باشه.دوباره با يه سوال ديگه مزاحمتون ميشم.چند وقتي ميشه نماز صبحهام قضا ميشه .هنوز نتونستم اين مشكلو حل كنم .باور كنيد بعدش خيلي متاسف ميشم ولي فايده اي نداره.فكر كردم شايد شبا دير ميخوابم ولي با زود خوابيدن هم حل نشد.ساعت كه زنگ ميزنه خيلي راحت ساعتو خاموش ميكنم وميخوابم. اصلا از اين وضع راضي نيستم. خواهش ميكنم راه حلي به من پيشنهاد دهيد .

طاهره وحیدیان
10-04-2011, 04:52 PM
سلام عزیزم.نه شما اصلاً مزاحم نیستی.من در خدمت شمام وهر وقت مسئله ای داشتی اگر بتونم؛کمکت خواهم کرد.عزیزم؛بشر تادراین قالب تن هست نیازمند خیلی چیزها منجمله ؛ استراحت به موقع است؛چون کشش هر کسی بادیگری فرق می کنه.با یک یا دوشب تمرین؛ مشکل شما حل نمی شه.باید برنامه داشته باشی.همانطور که برای بقیه امورات زندگیت برنامه داری؛از قبیل ؛مهمانی رفتن؛استحمام،غذاخوردن و......عبادت هم نیاز به برنامه ریزی داره؛ واگر دغدغه داشته باشی برای عبادتت ؛محاله که دیگه صبح ها خواب بمونی .منتهی همانطور که عرض کردم؛ نیاز به برنامه ریزی است.وقتی برنامه زندگی مردم تغییر کرده وتاپاسی از شب بیدارند وجبران خوابشان را درروز می کنند،دیگر چه توقعی که بتوان سحرخیز بود واهل تهجّد.یک برنامه ریزی جدّی در زندگی ات داشته باش واگر دیگران هم ببینند دراین امورات جدی هستی ؛اونها خودشونو با شما هماهنگ می کنند ؛واگر مثلاً ساعت 10 شب مهمانی می اومدن منزل شما ؛می بینند شما نظم پیدا کردی اونها خودشونو باشما هماهنگ می کنند
پس اوّل نظم؛ نمی شه انسان تا دیروقت بیدار باشه؛اونوقت توقع داشته باشه تهجّد نیمه شب هم داشته باشه؛بدن ما یک مقدار کشش دارد؛ومی تونه بی خوابی رو تحمّل کنه ؛ ووقتی که به خواب رفتیم برای تأمین انرژی مجدّد باید استراحت کافی داشته باشیم..پس توقّع بیجاییه که بگیم ؛کم می خوابیم وبعد برای نماز حال هم داریم!!!نه نمی شه.

بعداز برقراری نظم در خوابیدن واستراحت بدن؛می تونی ازآیه شریفه قرآن ،اخرین آیه درسوره کهف کمک بگیری .یعنی شب وقتی می خوابی این آیه مبارکه رو تلاوت کنی وهر ساعتی که خواستی بیدار شوی قید کنی .این آیه برای بیداری سحرگاهان وعبادت است.
بعدازآن خواندن ایة الکرسی است که درهنگام خواب خونده بشه برای بیدار شدن.
مطمئن باش اگر این امورات رو مراعات کنی بزودی بمن خبر خواهی داد که دیگه برای نماز صبح نه تنها خواب نمی مونم ،که اول وقت هم نماز می خونم.همیشه پایدار باشی.وموفّق.
.
.یاعلــــــــــــــــــــ ی