PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشروب خوردن در شرایط خاص جایز است!!!!

طاهره وحیدیان
10-03-2011, 12:24 AM
مشروب خوردن در شرایط خاص جایز است!
به گزارش شیعه آنلاین، شیخ «خالد جندي» عضو شورای عالی مسائل اسلامی مصر، طی اظهاراتی گفت: فتواها بر حسب زمان و مکان ممکن است تغییر کند.

وی در ادامه افزود: احکام الهی ثابت هستند. برای مثال مصرف مشروبات الکلی حرام است و حکم این مسأله ثابت است اما اگر فردی در صحرا بود و یک بطری مشروب با خود داشت، اگر این احتمال وجود داشت که شدت عطش او را از پای درآورد، می تواند به مقدار لازم مشروب مصرف کند.

«خالد جندي» همچنین گفت: بین حلال و حرام شک و شبه هایی وجود دارد که بسیاری از مردم آن را نمی دانند. هر کس که این در این شبه ها دقت کند و تقوا داشته باشد از دین خود دفاع کرده است و هر کس که در این شبه ها افتاد و مرتکب حرام خواهد شد.

وی در ادامه با خواندن حدیث «الحلال بین والحرام بین وبینهما أمور مشتبهات لا یعلمهن کثیر من الناس، فمن إتقى الشبهات استبرأ لدینه وعرضه، ومن وقع فى الشبهات وقع فى الحرام، کالراعى يرعى حول الحمى يوشک أن یرتع فيه، ألا وإن لکل ملک حمى، ألا وإن حمى الله محارمه، ألا وإن فى الجسد مضغه إذا صلحت صلح الجسد کله وإذا فسدت فسد الجسد کله ألا وهى القلب» گفت: یک سوم احکام شریعت اسلامی در این حدیث حل شده است.

طاهره وحیدیان
10-03-2011, 12:25 AM
آنجناب که افادۀ کلام فرموده اند؛ :فتواها بر حسب زمان و مکان ممکن است تغییر کند.

پس این که د ین الهی نشد؛ من می تونم طبق صلاحدید ومصلحت زمان فتوای حرام را حلال وحلال را حرام اعلان کنم, دینی من درآوردی.

درحالی که حَلا لِ مُحَمَّدٌ حَلالٌ اِلی یَومِ القیامَه وَ حَرامِ مُحَمَّدٌ حَرامٌ اِلی یَومِ القیامَه.

شریعت از سوی شارع مقدّس آمده ؛ وحکم آنرا هم واضح وروشن بیان نموده است .

پرواز
10-03-2011, 06:32 AM
:kha::kha::kha::kha::kha:حتما هوس کرده بوده خودش بخوره:kha::kha::kha: