PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنّی یاشیعه؟

طاهره وحیدیان
09-27-2011, 04:33 PM
- سلام

من یک سوال داشتم خدمتتون اگه راهنماییم کنید ممنون می شم.

شوهر دختر عموی بنده البته از عموی ناتنی من از اهل سنت هستند و ساکن شهر آستارا و ایشون پسری سینزده ساله دارند
بطوری که تو سفری که ما اخیرأ به منزلشون داشتیم متوجه شدم که پسر بسیار با ادب و شاگرد ممتاز و...... هست و تو صحبتی که به طور اتفاقی با هم داشتیم ازش سؤال کردم که دنباله رو مذهب پدر است یا شیعه رو برای خودش برگزیده با توجه به اینکه مادرش از شیعیان است اما با اعتقادات نه چندان قوی!
به من پاسخ داد نمیدونم هرکسی یک چیزی می گه بطوری که اینجا شیعه ها هم می گن اهل سنت اعتقادات بهتری دارند
مثلأ از من پرسید برای وضو بهتر این که تمام پا رو شست اما شیعه ها فقط روی پارو مسح می کشند! در این لحظه من برای اینکه برای این پسر نوجوان جوابی داشته باشم که نمی دونم چقدر درست بود گفتم که برای شیعه ها هم قوانینی وجود دارد منوط بر اینکه اگه پای کسی نجس بود باید اول پاکش کنه بعد وضو بسازد چون مشکل شایان این بود که چون اونا تمام پارودر وضو می شورند همیشه پاک !
و من پاسخ دادم شیوه وضو گرفتن ما صحیح است چون با کمترین مقدار آب می تونیم براحتی وضو بگیریم و اینکه خدا در اسلام راحت ترین راهها رو برای بنده هاش قرار داده و ما تا زمانی که مطمئن نیستیم که پا یا اعضای دیگر بدن نجس است یا نه حق نداریم نجس فرض کنیم و در ادامه یک سری توضیحات دیگه که تقریبأ تکملیل کننده بود.
دیگه بعد از اون فرصت نشد ما بیشتر در مورد این مسائل صحبت کنیم چون خیلی دیر مطرح شد و ما قصد بازگشت داستیم و من خواستم که ارتباط ما با ایمیل و .... ادامه پیدا کنه.
بعد از دو روز به من پیامک زد که اسم حضرت علی تو قرآن ذکر نشده چرا؟ من تأ یید کردم حرفش و اما حدیث ثقلین و به طور کامل البته تا جایی که میشد تو پیامک توضیح داد براش فرستادم که بهتراین بود که مکالمه رو در روداشته باشیم تا اون چیزی رو که تو این چند سال آموختم به خصوص در درسهایی که تو واحدهای معارف دانشگاه آموختم بهش بگم شاید کمکش می کرد.
اما می دونم که نمی تونم پاسخگوی شایان با این سؤالاتش باشم که کاملآ قانعش کنم یا شاید حتی اطلاعاتم درست نباشه می خواستم از شما بخوام که راهنماییم کنید چون تو اون چند روز برخورد من مثل پسر خواهرم بود که همسن وسال شایان هست و خوشحالم که انقدر با من احساس راحتی می کنه و دوست دارم راهنماییش کنم.
ببخشیدکه متن من خیلی خسته کننده و زیاد شد مجبور شدم کامل توضیح بدم خدمتتون.

ممنون.

سلامٌ علیکم.خداوند به تو دختر خوبم که مبلغ اسلام ناب هستی توفیق بندگی بده.دخترم اینجور کسانی که مرددّ موندن بین زمین وآسمان؛ امثال شما نمی تونین جوابگوشون باشین.چون مرتب سؤال می کنند واگر شما نتونی پاسخ بدی؛ اونها خودشونو ذیحقّ و برنده میدونن.وفکر می کنند که روششون بر حقّه .لذا ازت خواهش می کنم اونو به کسی که وارد در دین هست معرفی کنی.واینجور هم مشتاقش کن که برو خودت راجع به بهترین راه تحقیق کن.منتهی چند کتاب هم به او پیشنهاد کن بخونه .بهترین کتابی که من به تو دختر خوبم پیشنهاد می کنم به او معرفی کنی .کتابهای « دکتر تیجانی » هستش؛ که ایشون از عالمان سنی ووهابی بود؛ وآنچنان شیعه شد ، که حقش را دارد اداء میکند بانوشتن کتابهایی بر ردّ اهل تسنن.من اولین کتابی که توصیه می کنم به او پیشنهاد کنی ازاین نویسند: کتاب آنگاه هدایت شدم ؛ است .کتابهای دیگرش را هم خدمتت معرفی می کنم وتک تک به او بگو بعد از اینکه کتاب اولی رو خوند ؛یقین بدون اگر که ضمیرش پاک باشه وگرایشی به اهل بیت داشته باشه؛ باخوندن این کتابها مستبصر میشه.آخه دکتر تیجانی کم کسی نبود .او عالمی بود که شیعه شد؛ نه یک فرد معمولی.به خودت هم توصیه می کنم حتماً کتابهای ایشونو تهیه کنی وبخونی .به دختر عمویت هم سفارش کن بخونه.متأسفانه یکی از مشکلاتی که در چامعه ما وجود داره اینه که خود شیعیان هم خودشونو قبول ندارند وبرله خودشون تبلیغ سوء می کنن که باعث ترویج مذهی اهل تسنن بشه؛ همچنانکه اون آقا پسر اذعان کرده وجای بسی تأسفه.
اما کتابهای دکتر تیجانی :
1/آنگاه هدایت شدم
2/اهل سنّت واقعی در 2جلد
3/همراه باراستگویان
4/اهل بیت کلیدمشکلها
ازآگاهان بپرسید در 2جلد
اخیراً هم تحقیق نکردم ببینم کتاب جدیدی از ایشون ترجمه شده یانه؟
امیدوارم درراه اعتلای دین موفق باشی.