PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به زن دراسلام ظلم شده

طاهره وحیدیان
09-26-2011, 06:40 AM
سلام برتمام دین پژوهان وعاشقان علم .وبرتمامی کسانی که خواستار چرایی فرامین الهی هستند.
عزیزان همواره سؤالات بیشمار ومتعددی دررابطه با قوانین وفرامین الهی راجع به حدود زن ومرد وحقوقشون مطرح بوده وهست وخواهد بود.اما من یک سؤال از شما بزگواران دارم؛ اگر به این سؤال من پاسخ دهید بینهایت ممنون خواهم بود.
من هرگز ندیدم وقتی کسی وسیله زندگی می خرد ؛ مثلاً جارو برقی ؛برای بهینه استفاده کردنش کاتالوگی همراهش هست ؛که سازنده اش برای اینکه بااصول صحیح ودرست از ان بهره ببرید؛ طرز کارش؛ نگهداری اش و........ را براتون شرح داه،وحتی به زبانهای مختلف هم بیان شده که اگراین کالا به کشورهای دور ونزدیک رفت وهمخوانی با زبان اصلی نداشتند به مشقت نیفتند وطرز کارش را بدونن وخوب استفاده کنند، به این امر اعتراض کنه .که این گذاشتن کاتالوگ ؛ مزایای زیادی دارد که ما وارد بحث نمی خوایم بشیم.
اما نمی دونم چرا این اشرف مخلوقاتی رو که خدای مهربون خلق کرده .او خالق است وما مخلوق؛ واو خیر وصلاح ما را بهترازما میداند ؛ که چه کنیم وچه نکنیم؛ تابهتر وزیباتر زندگی دنیا رو سپری کنیم؛ اینچرا ؛ چرایی ها فراوون وزیاده ؛ چرا اینجور ؛ چرا اونجور؟؟!! واین چرایی هارو درباره اون وسایل مختلفی که خریداری می کنیم وسازنده اش راه صحیح استفاده برده را برامون شرح داده ؛ اونجا چرا نداریم.که اگر کسی چرا بگوید چواب خواهد شنید :خوب اون سازنده اش بوده واز چم وخم کارش با خبر بوده که چگونه استفاده بشه.
درباب دستورات دینی ؛ ما بنده ایم واو خالق وخیر وشر مارا ازما بهتر میدونه ، برای همین یک سری قوانینی رو وضع کرده ؛ که اگر من وشما گردن نهیم براین فرامین ؛عیناً مانند همون استفاده از وسایلی که دستور خوب مصرف کردنشو بما دادند وبه ان گردن می نهیم .اگر به فرامین ودستورات شرع مقدس گردن می نهادیم ؛ وفقط ؛ چشم می گفتیم ؛ چرا که خالق ما خیر ما رابهتر می داند که این قوانین را وضع نموده ؛ دیگر نیازی به این همه نگارش سطور نبود ؛ اگر اینهمه چرا ؛چرا ؛ نمی کردیم ؛ روزگارمون بهترازاین بود.
من مخالف بحث علمی نیستم ؛ منظورمو که انشاء الله متوجه شدید؟؟ تمام منظورم اینه که دیوار دین رو کوتاه دیدین ومرتب بعضی ها چرا ؛ چرا می کنند .
چرا دیه زن نصف مرد است ؟
چرا ارث زن نصف مرد است ؟
چرا زن برای بیرون رفتن از منزل باید از مرد اجازه بگیرد؟
چرا؛ چرا؛ چرا؛؟؟؟؟؟؟
چرا باید به دستور کاتالوگ ماشین لباسشوئیم عمل کنم؟
چرا باید لاستیک ماشینمو طبق اون استانداردی که گفتند باد کنم؟
چرا باید جلو جلو راه برم من دلم می خواد عقب عقبی راه برم؟
چرا باید روی پاهام راه برم من دلم می خواد روی دستام راه برم
و......هزاران چرای دیگر.
هرآنچه شرع مقدس فرموده ؛ بگو چشم .این برات بهتره ومفیدتر.عزیز من یک کلام به صد کلام بنده می خواهند .بنده . بندگی کن .

رندی می گفت در یکی از کشورهای دور؛ ازهمون بدو تولد بچه ؛ حکومتش بچه های تیز هوش وباهوش ونخبه رو شناسایی می کنند و روشون سرمایه گذاری می کنند ؛ تابزرگ که شدن دربهترین مدارس ؛ وبعد بهترین دبیرستانها وبعد در بهترین دانشگاهها اونها رو بورسیه میدن ورایگان به ادامه تحصیل می پردازند .اخرالامر شغل خوبی بهشون میدن که از نظر حقوق ومواجب غصه ای به دلشون بار نشه ودر سایه نخبه بودنشون ؛ وهوش زیادشون زندگی راحت وبی دغدغه ای !! رو شروع می کنند وادامه میدن .می گفت خوش به حالشون بااین برنامه ریزی دقیق وعالیشون.
من به او گفتم ؛ خوب آدم عاقل این کار رو که خالق مهربون ما هم از همون اول تولد برامون کرده .گفت چه جوری؟؟
گفتم مگر قرآن نخوندی ؟ در سوره طلاق در ادامه آیه 2: وَمَن یَتَّقِ اللّه یَجعَل لَهُ مَخرَجا ودرآیه3
وَیَرزُقهُ مَن حَیثُ لا یَحتَسِب وَ مَن یَتَوَکَّل عَلَی اللّه فَهُوَ حَسبُه اَنَّ اللّهَ بالِغُ اَمرِه....
اگر نخبه باشی وباهوش؛(گناه نکنی ؛ ومطیع اوامر مولایت) خداوند ترو بورسیه می کنه واز زمانی که احساس می کنی نیاز به ساپورت وبورسیه داری ؛ تأمینت می کنه تاالی ماشاءالله....این که مختصّ اون مملکت غریبه نیست .این کاررو خدای مهربون ماهم انجام داده.
منتهی مرغ همسایه غازه.
دوستان بیاید کمی ؛ فقط کمی به خداوند اطمینان کنیم.
به قول اون بزرگواری که می فرمود :من نمی گم موحّد باشید؛بلکه در کارهاتون خدارو هم شریک کنید وقرارش بدید .
در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است .
خدا جون تو خالق ما وما مخلوق تو ایم هرآنچه تو می گویی به نفع ماست ؛ پس ما می گوییم
چشـــــــــــــــــــــــ ــــم .اطــــــــــــــــــــــ ـــــاعت. :gol: [hr]