PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [محبوب] کشف اسرار یه گنج واقعی !

پرواز
09-04-2011, 01:50 PM
سلام...

به نظرم آیه هایی که در اثر یه اتفاق باهاشون آشنا میشیم چیزای خاصی رو میخوان توی بهترین زمان به آدم بگن...

پس تو هم اونارو به ما بگو تا اینجا بشه کشف الاسرار یه گنچ واقعی

+:من به نشونه ها ایمان دارم

++:با رنگ بنفش بنویس چون میگن رنگ بنفش رنگ اسرار آمیزیه:tae:

پرواز
09-04-2011, 01:56 PM
1-

من پای سریال سقوط یک فرشته...:tajob:

سوره 36 ...آیه 60 !

«آيا با شما عهد نكردم اى فرزندان آدم كه شيطان را پرستش و اطاعت مكنيد كه او دشمن آشكار شماست»؟

و این جمله ای بود که اون لحظه نیاز به شنیدنش داشتم...راه نمایان شد !!!

+:تفسیر این آیه "سوره یس-آیه 60"-پست شماره 23 (http://qurangloss.ir/thread-500-page-3.html)

امیرحسین
09-04-2011, 01:57 PM
با سلام

فکر خوبیه!
بعضی از آیه هایی رو که تاثیر جالبی برامون داشتن رو اینجا میزاریم.

من دیروز داشتم سوره قمر رو میخوندم.
عبارت "فَهَلْ مِنْ مُدَّكِرٍ" بارها توی این سوره تکرار شده. و چقدر جالب که هربار میشه یکی از مفاهیمی رو که داره، به آیه قبلش ربط داد.

یه نمونه :
(آيه 17)- و سر انجام در اين آيه بر اين حقيقت تأكيد مى‏كند كه: «ما قرآن را براى تذكر آسان ساختيم، آيا كسى هست كه متذكر شود»؟ وَ لَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِنْ مُدَّكِرٍ).
آرى! اين قرآن، هيچ پيچيدگى ندارد، و شرائط تأثير، در آن جمع است، الفاظش شيرين و جذاب، تعبيراتش زنده و پر معنى، انذارها و بشارتهايش صريح و گويا، داستانهايش واقعى و پر محتوا، دلائلش قوى و محكم، منطقش شيوا و متين، خلاصه آنچه لازمه تأثير گذاردن يك سخن است در آن جمع است، و به همين دليل هر زمان دلهاى آماده با آن تماس يابد، مجذوب آن مى‏شود و در طول تاريخ اسلام نمونه‏هاى عجيب و شگفت‏انگيزى از تأثير عميق قرآن در دلهاى آماده ديده مى‏شود، كه شاهد گوياى اين امر است.

یا حق !

پرواز
09-05-2011, 01:38 PM
چند روز پیش حالم اصلا خوب نبود .. لای قرآن و باز کردم (در این مواقع ترجیحا خودم هیچ کار خاصی نمیکنم و از خدا کمک میگیرم:dokht:) نمیدونم کدوم سوره بود..اما ترجمه آیش میشه

با یاد خدا دلها آرام میگیرد..الا به ذکرالله تطمئن القلوب (امیدوارم درست نوشته باشم)

خیلی شنیدیمش..اما همین جمله تو آخر اون صفحه من و آروم کرد..

چقدر خدای مهربونی دارم من:gol:

پرواز
09-07-2011, 05:00 PM
یعنی برای هیچ کدومتون تاحالا پیش نیومده با یه آیه آشنا شید؟:tajob:

آســـــمان
09-07-2011, 05:24 PM
چند ماه پیش بود.یه کتابی رو شروع کردم به خوندن که عجیب بهمم ریخت.جوری شده بود که خودمم نمیتونستم تحمل کنم.از نظر اعتقادی کاملا به هم ریختم.
با خودم میگفتم این همه سال خدا کجای زندگی من بود.وقتی فکر میکردم میدیدم انگار آدمای دوروبرم بیشتر برام حکم خدا را دارن تا خود خدا.

تا نشستم گفتم خودش باید بهم جواب بده که باید چکار کنم.
لای قرآن رو باز کردم سوره ی حج اومد صفحه آخرش.چشمم افتاد به آیه آخر

"و اعتصموا بالله ،هو مولکم ،فنعم المولی و نعم النصیر"

الان این آیه بیشتر اوقات باعث آرامشه واسم.
باید این قدر "هو"را تکرار کرد و به یادش بود تا بشه"انت"

"یا علی"

پرواز
09-30-2011, 09:46 AM
دیشب حالم خیلی بد بود ... کاری انجام داده بودم و منتظر بودم که خدا بهم بگه کارم درسته اما خدا هیچی بهم نگفته بود و حس میکردم تنهام گذاشته..میدونم یکم عجولم و صبرم کمه..

خلاصه با حال خراب لای قرآن و باز کردم
سوره ی فصلت اومد
از اول صفحه تا آخرش داشت در مورد سرنوشت قوم عاد و ثمود میگفت و اینکه اونها در اثر نافرمانی چه به روزشون اومد
فقط یه آیه ی کوچیک بین اون همه آیه ی خشم , رحمت بود و دل من و گرم کرد

«و كسانى را كه ايمان آوردند و پرهيزكار بودند نجات بخشيديم»"18"

الآن حالم خیلی بهتره - خدایا شکرت :dokht:

لبخند ِ خدا
10-01-2011, 11:31 AM
پرواز جان تو خيييييييييييييييييييييلي خوبي...خيييييلي
نديدمت ولي حس ميكنم خيييييلي دوستت دارم...خييلي
خيلي برام اينجوري پيش اومده كه قرآن رو باز كنمو....
اينقدر زياد كه يادم نميادولي فقط يكيش يادمه!!!!
ميخواستم برم يه كارگاه در رابطه با رشتم...پول نداشتم...
رفتم تو اتاقم درو بستم و يه عااالمه گريه كردم...به خدا گفتم چرا بعضيا اينقدر پول دارن كه نميدونن چيكارش كنن و بعضيام مثل من...!!!
حالم خيلي بد بود ، قرآن رو باز كردم ،يادم نيست چه سوره اي و آيه اي اومد ولي يادمه مفهومش اين بود كه اگ به بعضياتون پول بدم ايمانتون از بين ميره...فهميدم كه خدا دوستم داره كه بهم زياد پول نميده...
يهو حس كردم كه خدا داره بهم نگاه ميكنه و لبخند ميزنه...از اون لبخنداي ِ ناب ِ هميشگيش...
بازم يه عالمه ماهي پرواز ِ عزيز:gol:

ریحانة النبی
10-01-2011, 03:12 PM
سلام
صحبت و درد دل یه جوونی رو شنیدم که گله داشت ز خودش.. کمی ناامید بود و زمین و زمان براش به هم ریخته بود!
اینکه سی ساله است.. نصف عمرش رو نمیدونسته چی به چیه نصف دیگه اش رو با گناه طی کرده!
و به قول خودش افتاده تو سرازیری و فرصت نداره!

خیلی درگیرم کرد.. نمیدونستم چه جوری باهاش حرف بزنم که هم تاثیر بذاره هم درست باشه..
شبش داشتم قرآن میخونم بخشی که میخوندم شامل این آیه بود:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿۵۳﴾

بگو اى بندگان من كه بر خويشتن زياده‏روى روا داشته‏ايد از رحمت‏خدا نوميد مشويد در حقيقت‏خدا همه گناهان را مى‏آمرزد كه او خود آمرزنده مهربان است
[align=left]..الزمر..[/center]

:dokht:
الحمدلله..
خیلی مهربونه..

در پناه خدا..
یاعلی.

آســـــمان
10-01-2011, 04:24 PM
سلام لبخند جان
دلم میخواست برای این تاپیکت هزار تا سپاس بزنم.
خیلی قشنگ بود.

"یا علی"

پرواز
10-01-2011, 04:39 PM
دیدن لبخند خدا خیلی باید زیبا باشه
برات آرزوی بهترین ها رو دارم لبخند عزیزم

آســـــمان
10-01-2011, 04:57 PM
بحث دل شکستن و ظلم که میشه ذهن آدم سریع میره سمت انتقام.
ولی باید بدونیم که هر کی به خیال خودش درصدد ظلم برمیاد به تنها کسی که ظلم کرده خودشه،و باید دعا کنه توی همین دعا جزاشو ببینه وگرنه اگه بکشه به آخرت دیگه واویلاست.
همه اینا رو از اول آیه هفت سوره ی مبارکه ی الاسراء میشه فهمید:

«و اگر بدی کنید باز هم به خود میکنید و هنگامی که وعده ی آخر فرا رسد آثار غم و اندوه در چهره شما ظاهر میشود»

هر طور بشکنی،شکسته خواهی شد.

"یا عـــــلی"

پرواز
10-05-2011, 07:53 AM
دیشب با دوستم داشتیم حرف میزدیم
کتاب جدید دکتر قمشه ای رو باز کرد این آیه اومد.. قشنگه با همون شعری که دکتر گذاشتن اینجا میزارمش

چه کسی به خدا وام می دهد وامی نیکو ؟ تا خدا چندین برابر به او بدهد و خداست که تنگی و گشایش دهد و همه به سوی او باز میگردند (بقره - 245)

چه پادشاست که از خاک پادشا سازد *** ز بهر يک دو گدا خويشتن گدا سازد
(شمس-غزل909)

پرواز
10-18-2011, 07:19 AM
داشتم الآن به پروژه ی جدیدم فکر میکردم که تنبلی نکنم و برم سراغش
دلم یکم سختی با چاشنی غر زدن میخواست

توی یه وبلاگی حدیث تصادفی رو گذاشته بودن خودنمش ببینید چه چیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــزی اومده :khande:

طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.:afarin:

چه خدای مهربونی دارم..خوش به حالم واقعا!! :d

پرواز
11-07-2011, 11:15 PM
بسم الله الرحمن الرحیم...

برای امشب همین و میخواستم...

پرواز
06-28-2012, 12:13 PM
به نام خداوند بخشنده و مهربان

" آنان که به فقرا در وسعت و تنگ دستی کمک می کنند و خشم خود فرو نشانند و از بدی مردم درگذرند (چنین مردمی نیکوکارند) و خدا دوستدار نکوکاران است " (سوره آل عمران آیه 134).

امروز این و برام به خاطر برخوردم فرستادن...
یعنی گفتن اینجوری باش!!!و از بدی مردم در گذر...:vay:

پرواز
07-11-2012, 04:15 PM
ای کسانی که ایمان آورده اید , کمک بگیرید از صبر و نماز , به درستی که خداوند با صابرین است.(قرآن کریم- برنامه ی آفتاب شرقی)

پرواز
07-21-2012, 08:51 PM
به نام خدای مهربان
سوره ی آل عمران-آیه 8

«پروردگارا! دلهاى ما را بعد از آن كه ما را هدايت نمودى، منحرف مگردان، و از سوى خود رحمتى بر ما ببخش زيرا تو بسيار بخشنده‏اى» (رَبَّنا لا تُزِغْ قُلُوبَنا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنا وَ هَبْ لَنا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ).

رویا
07-22-2012, 08:19 AM
همه آیه های قرآن زیبا هستن و یه دنیا حرف دارن و یه دنیا مفهوم اما آیه زیبایی که منو رو تو اوج ناامیدی متحول کرد این بود:
َ مَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجاً
وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ
وَ مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ
إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ
قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْراً

هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او قرار می‌دهد،
و او را از جایی که گمان ندارد، روزی می‌دهد،
و هر کس بر خدا توکل نماید، خدا او را کفایت می‌کند،
و خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند،
همانا خدا برای هر چیزی اندازه‌ای داده است

فوق العاده است آرامش عجیبی میده اینکه حس کنی خداوند راه نجاتی واست گذاشته و اینکه توکل محض بهش همه چیز رو درست می کنه

پرواز
07-26-2012, 09:13 AM
به نام خدای مهربان

:dokht:

إِنَّ اللَّهَ لا يَظْلِمُ مِثْقالَ ذَرَّةٍ
وَ إِنْ تَكُ حَسَنَةً يُضاعِفْها وَ يُؤْتِ مِنْ لَدُنْهُ أَجْراً عَظِيماً
خداوند حتى به اندازه سنگينى ذره‏اى ستم نمى‏كند
اگر كار نيكى انجام شود آن را مضاعف مى‏نمايد، و پاداش عظيم از طرف خود در برابر آن مى‏دهد

سوره ی نساء-آیه 40

آســـــمان
08-12-2012, 11:33 AM
هر چي ميكشيم نتيجه ي اعمال خودمونه :((

« ولكن يواخذكم بما كسبت قلوبكم »

" علت گرفتارى هاى شما، چيزهايى است كه قلبتان كسب كرده است "

(بقره ، 225)

احمد
10-13-2012, 10:02 AM
"فَاذْکُرُوني‏ أَذْکُرْکُمْ وَ اشْکُرُوا لي‏ وَ لا تَکْفُرُونِ"

آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یادمن باش که همواره به یادتوام.

رویا
10-13-2012, 02:48 PM
من تو اوج نا امیدی با آیه 2و 3 سوره طلاق فهمیدم خدا دوربینش رو زوم کرده و داره نگاهم می کنه از اون به بعد دیگه در مورد هیچی گله نکردم

وَ مَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجاً
وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ
وَ مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ
إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ
قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْراًهر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او قرار می‌دهد،
و او را از جایی که گمان ندارد، روزی می‌دهد،
و هر کس بر خدا توکل نماید، خدا او را کفایت می‌کند،
و خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند،
همانا خدا برای هر چیزی اندازه‌ای داده است

قرآن... شرمنده‌ی توام، اگر از تو صوت مرگی ساخته‌اند که هر گاه آوازت در کوچه‌های شهر بلند می‌شود، همه از هم می‌پرسند: "چه کسی مرده است؟"شرمنده‌ی توام، اگر تو را وسیله‌ای ساخته‌اند برای راهیابی به مسابقات استانی و کشوری و جهانی... شرمنده‌ی توام قرآن...

پرواز
11-14-2012, 10:08 PM
و امشب این آیه اولین آیه ای بود که خوندم
به نام خداوند بخشنده ی مهربان
سوره احزاب

(آيه 31)- «و هر كس از شما در برابر خدا و پيامبر صلّى اللّه عليه و آله خضوع و اطاعت كند و عمل صالحى به جا آورد پاداش او را دو چندان خواهيم داد، و روزى پرارزشى را براى او فراهم ساخته‏ايم» (وَ مَنْ يَقْنُتْ مِنْكُنَّ لِلَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ تَعْمَلْ صالِحاً نُؤْتِها أَجْرَها مَرَّتَيْنِ وَ أَعْتَدْنا لَها رِزْقاً كَرِيماً).

raha01000
02-23-2013, 07:54 AM
سوگند به روز وقتی نور می گیرد و به شب وقتی آرام می گیرد که من نه تو را رها کرد ه ام و نه با تو دشمنی کرد ه ام. (ضحی 1-2)

افسوس که هر کس را به تو فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم او را که مرا به سخره گرفتی. (یس 30)

و هیچ پیامی از پیام هایم به تو نرسید مگر از آن روی گردانیدی.(انعام 4)
و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام(انبیا 87)

و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان توهم زده شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری. (یونس 24)
و این در حالی بود که حتی مگسی را نمی توانستی و نمی توانی بیافرینی و اگر مگسی از تو چیزی بگیرد نمی توانی از او پس بگیری (حج 73)

پس چون مشکلات از بالا و پایین آمدند و چشمهایت از وحشت فرورفتند، و قلبت آمد توی گلویت و تمام وجودت لرزید چه لرزشی، گفتم کمک هایم در راه است و چشم دوختم ببینم که باورم میکنی اما به من گمان بردی چه گمان هایی ( احزاب 10)

تا زمین با آن فراخی بر تو تنگ آمد پس حتی از خودت هم به تنگ آمدی و یقین کردی که هیچ پناهی جز من نداری، پس من به سوی تو بازگشتم تا تو نیز به سوی من بازگردی ، که من مهربان ترینم در بازگشتن. (توبه 118)
وقتی در تاریکی ها مرا به زاری خواندی که اگر تو را برهانم با من می مانی، تو را از اندوه رهانیدم اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی (انعام 63-64)

این عادت دیرینه ات بوده است، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی و رویت را آن طرفی کردی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شده ای. (اسرا 83)

آیا من برنداشتم از دوشت باری که می شکست پشتت؟ (سوره شرح 2-3)

غیر از من خدایی که برایت خدایی کرده است ؟ (اعراف 59)

پس کجا می روی؟ (تکویر 26)

پس از این سخن دیگر به کدام سخن می خواهی ایمان بیاوری؟ (مرسلات 50)

چه چیز جز بخشندگی ام باعث شد تا مرا که می بینی خودت را بگیری؟(انفطار 6)

مرا به یاد می آوری ؟ من همانم که بادها را می فرستم تا ابرها را در آسمان پهن کنندو ابرها را پاره پاره به هم فشرده می کنم تا قطره ای باران از خلال آن ها بیرون آید و به خواست من به تو اصابت کند تا تو فقط لبخند بزنی، و این در حالی بود که پیش از فرو افتادن آن قطره باران، ناامیدی تو را پوشانده بود (روم 48)