PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک به مردم سومالی - آنلاین

امیرحسین
08-17-2011, 02:54 PM
با سلام

این روزها بدترین و سخت ترین ساعات برای مردم سومالی میگذرد. ساعاتی که شاید ما حتی تحمل یک لحظه آن را هم نداشته باشیم.

http://ups.night-skin.com/images/a128kk218rr3pxrjq780.jpg

سختی و قحطی خیلی بیشتر و بدتر از آنی هست که ما فکر میکنیم.

بیایید کمکی کنیم. حتی اندازه هزار تومان. حتی اندازه صد تومان.

برای پرداخت کمکهایتان به صورت آنلاین به لینک زیر مراجعه کنید و در قسمت "نيت خير شما" ، کمک به قحطی زدگان سومالی را انتخاب کنید.

لینک پرداخت آنلاین برای کمک به مردم سومالی (http://www.emdad.ir/ePay/)

امیرحسین
08-17-2011, 02:57 PM
همچنين در اين راستا جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد در ادامه كمك‌هاي ضروري به مردم نيازمند سومالي، ملت شريف و نوعدوست ايران اسلامي را نيز در اين امر خير و خداپسندانه سهيم كند، بدين منظور شماره حساب 99999 جمعيت هلال احمر نزد بانك ملي ايران شعبه مركزي و شماره حساب سیبای ۰۱۹۹۹۹۹۹۹۹۰۰۳ جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی پذيراي كمك‌هاي نقدي هموطنان عزيز خواهد بود.

http://ups.night-skin.com/images/u80zh2mck5r2fhbqnq8.jpg

امیرحسین
08-17-2011, 02:57 PM
24/5/1390
دعوت دفتر رهبری از مردم برای كمك به ملت قحطی‌زده‌ی سومالی

در پی تشدید بحران خشكسالی و بروز قحطی در منطقه شاخ آفریقا خصوصاً كشور سومالی، دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای از همه هموطنان عزیز در این ماه رحمت و بركت دعوت كرد، به كمك مسلمانان قحطی‌زده سومالی بشتابند.
متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

این روزها منطقه شاخ آفریقا و خصوصاً كشور مصیبت‌زده سومالی شاهد یكی از دردناك‌ترین بحران‌های انسانی است كه بر اثر خشكسالی و بروز قحطی و در سكوت و بی‌توجهی نهادهای بین‌المللی، جان میلیون‌ها مسلمان سومالیایی خصوصاً زنان و كودكان در معرض تهدید قرار گرفته است.
به همین منظور و با توجه به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب برای كمك به قحطی‌زدگان سومالی، از ملت نوع دوست و مسلمان ایران دعوت می‌شود تا در این ماه رحمت و بركت به كمك ملت مسلمان سومالی شتافته و كمك‌های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق دستگاه‌های مسوول به دست مردم سومالی برسانند.
دفتر مقام معظم رهبری

امیرحسین
08-21-2011, 11:45 PM
درباره ی وضعیت سومالی

برای آگاهی كسانی كه چنین وضعیتی در یك گوشه برایشان عجیب می‌نماید، باید گفت هم اکنون سومالی، تنها كشوری است كه از سال 1991 دولت ندارد. در واقع، پس از سرنگونی «زیادباره» دیكتاتور هشتاد ساله سومالی در سال 1991، شورشیان به جان یكدیگر و مردم سومالی افتاده و سومالی را به سرزمین وحشت تبدیل كردند. سازمان‌های بین‌المللی كه سومالی عضو آنهاست، یعنی سازمان ملل، سازمان وحدت آفریقا، اتحادیه عرب و سازمان كنفرانس اسلامی در این بیست سال به ویژه در دو سال اخیر، نتوانسته‌اند کار موثری برای نجات و کمک به مردم این كشور انجام دهند و صلح و امنیت و غذا همچنان رویای دست‌نیافتنی مردم مسلمان سومالی است و 38 هزار سرباز خارجی مستقر در سومالی که بیشترشان امریکایی هستند نیز نتوانسته جهنم سومالی را تحمل‌كردنی كنند.

خشکسالی سومالی بدترین فاجعه انسانی جهان
رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، خشکسالی و قحطی در سومالی را "بدترین فاجعه انسانی" جهان خواند و خواستار کمک فوری جامعه جهانی به ساکنان مناطق بحران زده شد.

سرویس بین الملل ایرانیار، آنتونیو گوترس رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد که به کنیا سفر کرده است پس از بازدید از اردوگاه "داداب" کنیا که پناهندگان متاثر از خشکسالی سومالی را در خود جای داده است، وضعیت به بار آمده از قطحی در این کشور را به عنوان "بدترین فاجعه انسانی" در جهان توصیف کرد.

گوترس خواستار حمایت گسترده جامعه جهانی از 380 هزار نفر قحطی زده ای شد که تخمین زده می شود در ماه‌های اخیر از سومالی راهی کشور کنیا شدند و در این اردوگاه سکنی گزیده اند.

آنتونیو گوترس گفت:"من شکی ندارم در جهان امروز مورد سومالی بدترین فاجعه انسانی است و من هیچ زمان اردوگاهی که پناهندگان آن چنین وضعیت نا امید کننده ای داشته باشند را ندیده ام. من مادری را دیدم که 3 فرزند خود را در راه رسیدن به اینجا از دست داده بود".

وی افزود:"این کمپ ، کمپ فقیر ترین فقیرها و آسیب پذیرترین آسیب پذیرهاست."
من شکی ندارم در جهان امروز مورد سومالی بدترین فاجعه انسانی است و من هیچ زمان اردوگاهی که پناهندگان آن چنین وضعیت نا امید کننده ای داشته باشند را ندیده ام. من مادری را دیدم که 3 فرزند خود را در راه رسیدن به اینجا از دست داده بود". وی افزود:"این کمپ ، کمپ فقیر ترین فقیرها و آسیب پذیرترین آسیب پذیرهاست."
-پایان-