PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شرط اسپانیا برای درمان آمنه بهرامی

امیرحسین
08-03-2011, 04:03 PM
شرط اسپانیا برای درمان آمنه بهرامی

ماه رمضان های متوالی است که شاهد برنامه «ماه عسل» هستیم و سفره افطار شبکه سه با این برنامه پهن می شود؛ «ماه عسل» صرف نظر از تغییراتی که از آغاز تا کنون داشته گاهی پر سر و صدا ظاهر شده و بینندگان خود را تحت تاثیر قرار داده و گاهی هم بانی اتفاقات زیبایی شده است.

آمنه بهرامی به سفرش به اسپانیا نیز اشاره داشت و افزود: من عاشق کشورم و مردم کشورم هستم. در سفری که برای درمان به اسپانیا داشتم، آن ها دوره های درمان را مشروط به پناهندگی من به اسپانیا دانستند اما من هرگز این شرط را نپذیرفتم و در نهایت من را به محلی منتقل کردند که مخصوص آوارگان خیابانی بود و در شرایط نامساعد آن جا چشم راستم که عمل شده بود عفونت کرد و بعدها منجر به تخلیه چشم شد. من در آن جا با تمام وجودم حقوق بشر غربی را حس کردم.

آمنه با وجود سختی های فراوانی که تحمل کرد در نهایت در حالی که در آستانه ماه مبارک رمضان بودیم، از قصاص مجید موحد چشم پوشید و در چندقدمی اجرای حکم او را بخشید. وی در اشاره به این واقعه گفت: من حکم را گرفته بودم و حتی پای آن امضا هم کردم تا اجرا بشود. در اتاق عمل هیچ کس نمی دانست که قرار بر بخشش است و مجید موحد تا یک قدمی اجرای حکم پیش رفت و بعد او را بخشیدم تا نشان بدهم که این حکم را گرفتم و به مرحله اجرا هم گذاشتم و نشان بدهم که می توان با از خودگذشتگی جامعه مهربان تری داشت.

آمنه به آیات قرآن اشاره داشت و ادامه داد: خداوند در قرآن وعده داده که در برابر بخشش پاداش می دهد و بخشش برای مومنان بهتر است. من در همان ابتدا که خواهان قصاص مجید موحد شدم می دانستم که نمی توانم او را قصاص کنم اما به شدت پی گیری کردم تا حکم را بگیرم و در نهایت او را ببخشم.

او در انتهای برنامه ضمن اشاره به هزینه های سنگین عمل جراحی صورتش و مشکلاتی که دارد گفت: من فکر می کنم اگر یک بیمارستان مخصوص و جداگانه برای ما درست شود که اطلاعات کامل در اختیار ما قرار دهند و عمل های جراحی ما سریع تر انجام شود، کمک بزرگی خواهد بود.

آمنه بهرامی در پایان از مسئولین دفتر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری به خاطر احترامات و توجهاتشان تشکر کرد.
-پایان-