PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درد دل علامه امینی

طاهره وحیدیان
03-16-2014, 05:37 AM
درد دل علامه امینی

http://www.qurangloss.ir/uploaded/2_01397663506.jpg

یک سخنی از علامه امینی نقل کردند، خیلی منقلب شدم.
ما یک « الغدیر » می شنویم و خیلی گذرا عبور میکنیم.یازده جلد چاپ شده و یازده جلدش چاپ نشده است.
بیست و دو جلد کتاب تحقیقی ... !خدا می داند که این مرد در راه نوشتن این کتاب، فانی شد!چه زحمت های طاقت فرسا !
می گویند بعد از نوشتن الغدیر گفته بود:
«روز قیامت با دشمنان امیرالمؤمنین مخاصمه خواهم کرد! همان طور که آنها وقت آقا را گرفتند، وقت مرا هم گرفتند؛

و گرنه من میخواستم معارف امیرالمؤمنین را گسترش بدهم؛ اینها آمدند مرا وادار کردند که من در اثبات امامتش کتاب بنویسم!»

طاهره وحیدیان
03-16-2014, 05:37 AM
وقتی می گویند: اول مظلوم عالم ؛ بی جهت نیست !حضرت چقدر مظلوم باشد که بعد از قرنها، تازه در اثبات امامتش کتاب بنویسند !

به نقل از آیت الله فاطمی نیا

.

.

فرزند علامه امینی دکتر محمد هادی امینی می فرمود:در آخرین روز های عمر پدرم از ایشان سوال کردند که شما چه آرزویی به دل دارید ؟ایشان در جواب فرمودند :
من فقط یک آرزو در دنیا دارم که خداوند به من یک عمر طولانی بدهد و من در این عمر از همه کنار گرفته و در گوشه بیابانی چادر بزنم و آنجا ساکن شوم تا آخر عمرم بر مظلومیت علی علیه السلام گریه کنم. ...

_____منبع : کتاب قدح نوش غدیر ، ص 71