PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استخاره برای ازدواج

طاهره وحیدیان
06-13-2013, 03:38 AM
سلام من دختری 23 ساله هستم درسم به تازگی تموم شده .خواستگاری برام اومده 28 ساله ؛ هم کار میکنه هم درس میخونه.به طور کلی مطلوبیت فیزیکی وموقعیت کاری خوبی داره .مشکلم اینه که بعد از اولین بار که دیدمش استخاره گرفتم بد اومده .حالا به دلم بد اومده.مرجعم گفته که استخارم باطله چون زود گرفتم.موندم سر دوراهی.خواهش میکنم کمکم کنین.

پاسخ:

سلام علیکم.دخترم در باب ازدواج استخاره راهی ندارد چرا که بما میزان داده اند.جایی که میزان واندازه وقوانینی هست جای استخاره باقی نمی ماند.بطور مثال در روایات وارد شده است که فرزند خود را به شراب خوار ندهید؛ به بی نماز ندهید ؛ به بداخلاق ندهید و....... خب میبینی وقتی که شارع مقدس قوانینی وضع کرده برای همزیستی مسالمت امیز چه جایی برای استخاره؟؟ بهر حال تحقیق کن ببین اگر شرایط یک فرد ایده ال را از نظر شرع مقدس دارد ؛ گرچه که بهر حال هر انسانی بدون نقص نیست؛ اما کلا شرایط نرمال را دارا باشد جایی برای استخاره نمی ماند.ودر باب ازدواج استخاره باطل است.موفق باشی