PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازخوانی نظر رهبر انقلاب درباره آیةالله مصباح

امیرحسین
06-14-2011, 03:59 PM
بازخوانی نظر رهبر انقلاب درباره آیةالله مصباح

رهبر انقلاب همچنين اظهار داشتند: بنده هم به سهم خودم قدر آقاي مصباح را مي‌دانم. واقعا مي‌دانم كه ايشان در كشور و براي اسلام چه وزنه‌اي هستند و حقا و انصافا ما امروز نظير ايشان را – حالا به اين تعبير بگوييم – خيلي نادر نظير آقاي مصباح ممكن است وجود داشته باشد با اين وزانت علمي و عمق علمي و احاطه و وسعت و با اين آگاهي و بينش و صفا.
۱۳۹۰/۳/۲۴
منبع: تابناک

جريان انحرافي در واكنش به روشنگري‌هاي آيت‌الله مصباح يزدي درباره انحرافات اين جريان، در تربيون رسمي خود، همصدا با سازمان‌هاي منافقين، سلطنت‌طلب‌ها و دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامي، مطهري زمان و برخي نهادهاي انقلابي كشور را اقتدارگرا ناميد؟!

آنچه در ذيل مي‌آيد بازخواني بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در منزل فقيه فيلسوف، آيت‌الله مصباح يزدي است كه توسط تريبون جريان انحرافي، اقتدارگرا و قدرت‌طلب! ناميده شده است.

در اين ديدار كه مشابه حضور پيشين ايشان در بيت آيت الله مصباح يزدي، سرشار از ابراز احساسات و عواطف خانواده مصباح يزدي بود، رهبر معظم انقلاب نكاتي را پيرامون ويژگي هاي شخصيتي آيت‌الله مصباح يزدي بيان فرموده و به ابراز احساسات خانواده مصباح يزدي پاسخ گفتند. گزارش بخش هايي از اين ديدار را كه در فضايي سرشار از ابراز احساسات نسبت به رهبر انقلاب صورت گرفته است،‌ در ادامه مي خوانيد.

مقام معظم رهبري، بعد از احوالپرسي‌هاي مرسوم خطاب به آيت‌الله مصباح يزدي و خانواده‌ ايشان فرمودند: جلسه به‌شدت عاطفي است. عواطف نقش مهمي در ادامه راه و اقامه حدود الهي و حاكميت الهي دارند. در انقلاب ما هم فكر به تنهايي نمي‌توانست اين حركت عظيم را انجام دهد عواطف هم مورد لطف الهي است. دوستي و دشمني يكي از معيارها و ملاك‌هاست. اين محبتي كه ابراز مي‌شود بر مي‌گردد به لطف حضرت‌عالي، و سرچشمه جوشان محبت و التفات شما نسبت به ما سرازير مي‌شود در همه خانواده و مجموعه فرزندان و اهل و همه.

امیرحسین
06-14-2011, 04:00 PM
اين يك جهت، جهت دوم اينكه اين هم مربوط به شخص من نيست؛ مربوط به معيارها، مربوط به اسلام و انقلاب و مربوط به اين راه است. اين را الحمد‌لله من مي‌دانم و خداوند متعال نگذاشته من اشتباه كنم و تصور كنم كه اين مربوط به شخص من است. مي‌دانم كه مربوط به خداست و مربوط به راه است كما اينكه نسبت به شخص امام(ره) با توجه به عظمت و جذابيتي كه امام(ره) داشت همين بود؛ يعني مردم براي خدا امام(ره) را دوست مي‌داشتند و به‌دنبال او حركت مي‌كردند؛ خود ايشان هم اين را كاملا مي‌دانست.

ولي امر مسلمين در ادامه افزودند: بنابراين توقع ما از اين مجموعه محترم و عزيز اين است كه دعا كنند تا منشأ اين محبت‌ها كه توجه به خدا و پيمودن راه خداست در ما استمرار پيدا كند و باقي بماند و ما بفهميم و بدانيم كه بايد چه كار كنيم و به كدام طرف حركت كنيم و خداوند متعال ما را هدايت و دستگيري كند. واقعا نياز داريم به دستگيري لحظه به لحظه پروردگار كه اگر اين نباشد يقينا كار مشكل خواهد شد.

رهبر فرزانه انقلاب همچنين اظهار داشتند: بنده هم به سهم خودم قدر آقاي مصباح را مي‌دانم. واقعا مي‌دانم كه ايشان در كشور و براي اسلام چه وزنه‌اي هستند و حقا و انصافا ما امروز نظير ايشان را – حالا به اين تعبير بگوييم – خيلي نادر نظير آقاي مصباح ممكن است وجود داشته باشد با اين وزانت علمي و عمق علمي و احاطه و وسعت و با اين آگاهي و بينش و صفا.

رهبر معظم انقلاب تصريح كردند: اين سه جهت در ايشان جمع است؛ هم علم، هم بصيرت به معناي حقيقي كلمه و هم صفا. اين سه تا با هم در وجود ايشان خيلي ارزشمند است. خداوند متعال انشاء ‌الله وجود ايشان را براي ما و انقلاب محفوظ بدارد و وجود ايشان را سالم بدارد تا همه بتوانند از بركات ايشان استفاده نمايند. خداوند كسان ايشان را، آقازاده‌هاي ايشان، همسر محترم، عروس‌ها و دامادها همه را مشمول لطف و هدايت خودش قرار دهد.

امیرحسین
06-14-2011, 04:00 PM
پس از سخنان حضرت آيت الله خامنه‌اي، علامه مصباح يزدي در پاسخ به ابراز لطف و محبت معظم‌له اظهار داشت: ما كه زبانمان الكن است كه از پس شكر‌گزاري اين نعمت عظيم الهي برآييم. همين اندازه عرض مي‌كنيم كه " ‌الله اعلم حيث يجعل رسالته ". و در شبانه روز از عمق دل دعا مي‌كنيم كه خداوند بركات حضرت‌عالي را روزافزون ‌كند و در سايه عنايت حضرت ولي عصر ارواحنا فداه به همه امت اسلامي توفيق شكر‌گزاري اين نعمت را مرحمت نمايد.

در ادامه حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمودند: بله! دعا كنيد كه خداوند هدايت كند ما را. يادتان هست كه من يك وقت در زمان رياست جمهوري به شما عرض كردم كه نياز الان من به كمك معنوي خيلي بيش‌تر از سابق است. جناب‌عالي خدمت آقاي بهجت(ره) رسيديد و پيغام رسانديد كه كمكي كنند و بعد از آن ايشان دو تا نامه فرستادند كه من آن نامه‌ها را دارم و الحمدلله اين كمك‌ها وجود داشته و ما قدر مي‌دانيم. الان هم همين‌طور است. من خيلي احتياج دارم به كمك معنوي و انشاء ‌الله خداي متعال اين دعاهاي شما را به هدف اجابت برساند و ما را مشمول رحمت و كمك و هدايت خودش قرار بدهد.

آيت‌الله مصباح در ادامه اظهار داشت‌: البته هر كس ظرفيتش بيش‌تر است نيازش هم بيش‌تر است.حتي نياز پيامبر(ص) و اولياي خدا هم بيش از ماهاست. انشاء ‌الله خداوند وجود حضرت‌عالي را از همه بليات حفظ بفرمايد و به ما هم توفيق معرفت بيش‌تر به اولياي خودش و به شخص جناب‌عالي را بدهد و محبت و ارادت ما را روزافزون كند. جناب‌عالي هم دعا كنيد كه خداوند عاقبت ما را ختم به خير كند.

رهبر معظم انقلاب درباره درس هفتگي استاد مصباح در دفتر مقام معظم رهبري فرمودند: هر چه از آن پخش شده و من گوش كردم واقعا انسان استفاده مي‌كند. در ماه مبارك رمضان كه سخنراني ايشان عصرها پخش مي‌شد من غالباً گوش مي‌كردم و بهره مي‌بردم.

در پايان اين ديدار ‌آيت‌الله مصباح يزدي اظهار داشت‌: از طرف همه خانواده، خانم‌ها و آقايان از اينكه بزرگواري فرموديد و گوشه چشمي به اين خانه انداختيد، تشكر مي‌كنم. صادقانه عرض مي‌كنم ما راضي به زحمت نبوديم. كمال افتخار ماست كه گوشه چشمي به اين مجموعه داشته باشيد و مشمول دعاهايتان قرار بگيريم انشاء‌الله.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي نيز ابراز داشتند: اميدواريم كه باز هم از اين فرصت‌ها داشته باشيم.
-پایان-