PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اقدامی توهین آمیز به قران

غریبه
08-06-2012, 11:02 PM
انتشار این قرآن در بازارها با واکنش شدید بسیاری از علما و چهره های سرشناس جهان اسلام و جهان عرب مواجه شده و آن را اقدامی توهین آمیز به قرآن کریم دانسته و خرید و فروش آن را نیز حرام اعلام کرده اند.

به گزارش شیعه آنلاین، طی چند روز اخیر جدیدترین نوع قرآن که «قرآن باربی» نامیده می شود وارد بازار بسیاری از کشورهای جهان اسلام و جهان عرب شده است.
این قرآن که منبع چاپ و تولید آن تا بدین لحظه مشخص نیست، در رنگ های مختلف به ویژه رنگ های شاد چاپ شده و به اصطلاح ظاهری فانتزی دارد و بیشتر به عنوان هدیه برای زنان مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات داخلی این قرآن نیز رنگی است.
انتشار این قرآن در بازارها با واکنش شدید بسیاری از علما و چهره های سرشناس جهان اسلام و جهان عرب مواجه شده و آن را اقدامی توهین آمیز به قرآن کریم دانسته و خرید و فروش آن را نیز حرام اعلام کرده اند.

پرواز
08-07-2012, 09:52 AM
به دلیل رنگی بودن حرام ه؟ ؟ ؟

صدیقه
08-08-2012, 12:35 AM
خیر، به دلیل رنگی بودن حرام نیست

به دلیل تلاش هایی است که برای ظاهری کردن و جلب کردن توجه ها به ظاهر قران صورت میگیرد ایراد اساسی داره و خطرناکه.
با این کار دارن قران رو به سمت نماد بودن، ظاهری بودن، صرفا یک وسیله بودن تبدیل میکنن...
کم کم به یک اسباب بازی مقدس برا بچه ها تبدیلش می کنن که یاد بگیرن جای توجه به انچه در بطن قران نهفته است ب اون به عنوان یک وسیله زیبایی نگاه کنن
به عنوان یک وسیه برای تزیین و زیبا کردن اتاقشون یا هرچه دیگه...
جالبه که با این کار در مرحله اول به این تبدیل میشه و از طرفی با پیشرفت تکنولوژی روز به روز چیزای زیباتری به دنیای کودکان، ادما میاد و بعد مدتی در مقایسه باشون، اون حالت زیبایی و تقدس ظاهری قران که ساختن براش هم کمرنگ و از بین میره و میرسیم به هدف اونها: عادی جلوه دادن یک کتاب آسمانی که سراسر معجزه و دستور زندگیه... به خدا به نظر من اون بلاد کفر بیشتر از ما قران و خارق العاده بودنشو پی بردن که انقد از جانب اون احساس خطر میکنن و برنامه ریزی می کنن برا خدشه دار کردنش و بی اهمیت جلوه دادنش...
تا کسی بش توجه نکنه ... درد اونها بیداری مردمه... و هر چه در بیداری مردم کمک کنه به آرامی و به زیبایی محوش میکنن
توکل به خدا.... ما مسلمونا خیلی ساده ایم... البته طبیعیه.. چون خودمون انقد شیاد وخبیث نیستیم..و این چیزا در ما وجود نداره که راحت بشناسیمشون.
ولی این چیزها حقیقته... حقیقتیه که باش روب رو هستیم: یک دشکن بزرگ و باهوش که جنگش جنگه نرمه و سلاحش در این مورد گلوله نیس... سیاستی عطیمه .... و بیابر دستور اسلام : مومنان باید بیدار باشند و همیشه آپدیت( به اصطلاح خودمون) و آمادگی مقابله با حربه های جدید را داشته باشند....(

پرواز
08-08-2012, 11:02 AM
پس این قرآن هایی که ما خودمون با هدیه های گاهیی میلیونی تولید میکنیم با روکش چرم و ... چه معنایی داره/؟

با توضیحات شما این برای کودکانه و اون برای بزرگسالان!!!

به نظرم ایراد جای دیگس!

غریبه
08-08-2012, 11:14 AM
از نظر من باید سعی در ترویج قرآن بشه، دادن طرح به جلد قرآن خیلی کار خوبیه شاید دلیلی شد که بیشتر به سمتش رفتیم فکر نمیکنمم که جنبه ی دکوری داشته باشه مگه قرآنی که با طرح های خیلی ساده در خونه همه هست چقدر خونده میشه ، که حالا با یکم جلوه دادن جنبه دکوری بگیره.

امیرحسین
08-08-2012, 01:26 PM
پس این قرآن هایی که ما خودمون با هدیه های گاهیی میلیونی تولید میکنیم با روکش چرم و ... چه معنایی داره/؟

با توضیحات شما این برای کودکانه و اون برای بزرگسالان!!!

به نظرم ایراد جای دیگس!

از کجاست ایراد ؟؟

کسی میتونه بگه ؟

آســـــمان
08-08-2012, 01:29 PM
علما دليل حرام بودنشو چي دونستن ؟!
شايد هدف از نشر اين نوع قران ايراد داشته كه حرام دونستن !‌هوم ؟

پرواز
08-08-2012, 07:54 PM
و شایدم اصلا ایراد در متنشه...
یعنی دارای تحریفه!!!

طاهره وحیدیان
08-08-2012, 08:23 PM
خدمت تمامی دوستانم وناقدین عزیزم .خیلی خوشحالم که موضوعات رو نقد وبررسی میکیند این بدان معناست که هشیارید وبه پستها اهمیت میدید.بازهم سپاسگزارم. مرحبا.

اما من با نظر صدیقه جون موافقم .ببینید عزیزان اون نظری که ما محبین اهل بیت داریم برای زینت دادن به قران کریم، غیر از اون نظریه که دشمان ما برای این کار دارند.وقتی چیزی زینت شد ووسیله کادو وهدیه دادن ظاهری اونهم بخاطر فانتزی بودنش، یقین بدونید از اون شیء برای تزیین هم استفاده وبهره برداری میشه نه برای استفاده ای که خداوند در نظر داشته.کلام وحی زیبا وقشنگ است وهیچ نیازی به زینت دادن وفانتزی جلوه دادن ان نیست.هدفی که دشمنان دین دارند اینه که توجهات را به ظاهر امر جلب کنند منهای باطن واصل آن.شما وقتی بخاطر ظاهر زیبای چیزی به طرفش کشیده شدید؛ بهمان ظاهرش بسنده میکنید چرا که برای محتوای ان ؛ اون چیز رو تهیه نکردید بلکه بخاطر ظاهرش فریفته شدید.واین همان تیر سهمگین دشمنانست که هدفشون فقط وفقط تزیین امور عقیدتیمونه، اونها می خوان ما رو حاشیه بکشونن ، اونها بااین کار می خوان کم کم مارو به سوی فریبندگی سوق بدهند واین بازخوردش در دراز مدت کارسازست لذا باید در همان نطفه خفه بشه تا کار دین ومذهب وعقیده به دکور وتزیین وفریبندگی ظاهری کشیده نشه.یقین بدونید این گام اول اونهاست وبدنبال این گامهای اولیه اقدامات بعدی هم خواهد آمد.وما از الطاف بیکران روحانیون دینیمون کمال تشکر رو باید داشته باشیم که با هوشیاری وزیرکی خود همواره حافظ منافع دین ومذهبمون بوده اند.

غریبه
08-08-2012, 08:56 PM
در جهان سومی که انسان دینش فقط بهش ارث رسیده معلومه که قرآن
رو بهم کادو میدم واسه دکور اتاق

پرواز
08-08-2012, 09:47 PM
اما چیزی که من الآن دارم میبینم به نسبت زمانی که نوجوون بودم قرآن خیلی بیشتر در زندگی ما وارد شده
البته میشه این رو از مراسم مذهبی هم مشاهده کرد
شبهای احیا..همین دیشب واقعا مسجد ما که جزو مسجدهای بزرگ تهران هم هست داخل شبستان دو طبقش که پر بود حیاط هم پر بود...

اما واقعا من که ندیدم کسی برای دکور به کسی قرآن هدیه بده جز این قرآنهای چرمی که توی نمایشگاه قرآن خیلی هم متاسفانه زیاد شده!

خانم وحیدیان عزیز قبول دارم
بعضی از روی نادونی کاری میکنند و بعضی آگاهانه..
اما ما می تونیم بگیم کسی که ناآگاهنس پس آسیبش کمتره؟؟؟

امیرحسین
08-11-2012, 11:16 AM
فتوای علمای وهابی برای قرآن سوزی

انتشار نسخه های رنگی و معطر قرآن کریم در عربستان خشم علمای وهابی سعودی را برانگیخت، به صورتی که برخی از آنها سوزاندن این نسخه ها را خواستار شده، و برخی دیگر نیز در فتواهای خود این نسخه ها را تحریم کردند.

به گزارش مشرق به نقل از العالم، اخیرا در عربستان و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس نسخه هایی از قرآن منتشر شده که برای جلب توجه کودکان و نوجوانان، برگه های این نسخه ها رنگی و معطر هستند.

این درحالی است که علما و مفتیان وهابی سعودی انتشار این نسخه های رنگی قرآن را "بدعت" دانسته اند.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/5/21/198106_293.jpg

در همین راستا "محمد العریفی" از مبلغان معروف سعودی گفت: "نسخه هایی رنگی و عجیب از قرآن منتشر شده است .. در این نسخه ها اسامی خداوند، پیامبران، شهرها و هر جزء رنگی شده است .. در خواست می کنم که از بازی با قرآن ما دست بکشید".

"شیخ محمد بن غثیث الغیث" نیز انتشار این نسخه ها را برخلاف شرع دانست.

"شیخ عبدالرحمن البراک" معروف ترین چهره علمای افراطی سعودی علاوه بر درخواست تحریم، خواستار سوزاندن نسخه های رنگی قرآن شد.

البراک گفت: "این اقدام حرام است زیرا حروف و کلمات کتاب خداوند مانند دیوار و لباس آراسته می شود .. توصیه می کنم که هرکس نسخه ای از این قرآن را دارد، آن را بسوزاند".

البراک پیش از این نیز در فتوایی جنجالی، خواستار تخریب کعبه و ساخت دوباره آن شده بود تا از اختلاط بین زن و مرد جلوگیری شود .. از دیگر فتواهای مشهور وی تحریم شرکت زنان در انتخابات است؛ البراک گفته که شرکت زنان در انتخابات تقلید از کفار است.

وی همچنین برای زنانی که رانندگی می کنند آرزوی مرگ کرده است.

از سوی دیگر، "محمد امین بن خطری" مدیرکل وزارت امور اسلامی و اوقاف و دعوت و ارشاد مدینه در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: مقادیر بسیاری از این نسخه ها به دست آمده، که از طریق مؤسسه چاپ قرآن ملک فهد نابود می شوند.

بن خطری افزود: به همه ناظران و امامان جماعت و مسئولان به صراحت ابلاغ شده که فقط نسخه های چاپ شده مؤسسه ملک فهد را قبول کنند، و هیچ نسخه دیگر را نپذیرند.

امیرحسین
08-11-2012, 11:22 AM
پس میبینید که علمای وهابی اظهار نظر کردن.

فعلا باید صبر کنیم یا اینکه بریم سوال کنیم که نظر علمای شیعه چیست.؟!

پرواز
08-11-2012, 02:51 PM
البته بعید میدونم وهابیت عالمم داشته باشه!!!چون اگه عالم بود که مذهبش وهابیت نمی شد!!!:khande:

من قران عطری دیدم..خیلی جالبه البته بوش خیلی بینظیر نیست..یعنی روی بوش خیلی می شه کار کرد .. اما برام خیلی جالبه و مسئولش می گفت بوش نمی ره

ما منتظر نظر علمای عالم هستیم...:tae: