PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غیرت مرد ...

امیرحسین
08-01-2012, 10:08 AM
امام علي عليه السّلام:
« يا أَهْلَ الْعِراقِ! نُبِّئْتُ أَنَّ نِساءَكُمْ يدافِعْنَ الرِّجالَ فِى الطَّرِيقِ؛ أَما تَسْتَحْيونَ؟! قالَ الْكُلَينِىُّ: وَ فِى حَدِيثٍ آخَرَ أَنَأَمِيرَالْمُؤْمِنينَ عليه السلام قالَ: أَما تَسْتَحْيونَ وَ لاتَغارُونَ نِساءَكُمْ يخْرُجْنَ إِلَى الْأَسْواقِ وَ يزاحِمْنَ الْعُلُوجَ؟! مَن لَم يَغِر فَلا خَيرَ فيهِ؛»

يعنى: اى اهل عراق! با خبر شدم كه زنان شما در راه، به مردان تنه می زنند، آیا شرم ندارید؟
و به نقل از كليني در حديثي فرمود: به من خبر رسيده كه زنانتان در بازار به مردان بى ايمان و لاابالى تنه مي زنند. آيا غيرت نداريد؟! كسى كه غيرت ندارد خيرى در او نيست. )كافي، ج5 ص537 )

يكي از كارهاي مهم مرد نگهداري از ناموس خود است. غيرت مردانه اگر سست شود از همان درز، دشمن آبرو نفوذ مي كند. بسياري از بي حجابي ها، بد حجابي ها، تجاوز به عنف، چشم چراني ها، و مزاحمت هايي كه براي دختران و خانم ها وجود دارد ريشه در سستي غيرت مردان است.

البته غيرت داشتن با زورگويي فرق داره و غيرت متعادل منظور است چون هر چيزي كه از حد بگذرد، نتيجه معكوس مي دهد.
غيرت داشتن نسبت به ناموس با بي مبالاتي مرد وهرزگي خودش جور در نمي آيد و..

بنابراين در بسياري از موارد اگر خانم دچار مشكلي شود مرد مقصر است كه محافظ خوبي نبوده است..

رویا
08-01-2012, 10:24 AM
دلم می گیره که تو این روزا چقدر این غیرت مردانه بین بعضی ها کم رنگ شده متاسفانه
با خودم فکر می کنم و به این نتیجه می رسم که اون آقایونی که اجازه میدن همسرهاشون بی حجاب و کم حجاب در انظار عمومی حاضر بشن تنها دلیلیش اینه که همسرهاشون رو دوست ندارن و به اونها اجازه میدن که هر نامحرمی اونها رو ببینه
خدایا به پسرهای جوون مابینش درست و به دختران ما هم کمی باور خداییت رو عطا فرما...

آســـــمان
08-01-2012, 11:11 AM
به خانمش تذكر ميدادن كه حجابشو رعايت كنه ! زن فوري روسريش يكم كشيد جلو ! شوهرش سريع با دست روسريشو كشيد عقب تر !

و داد ميزد من دوست دارم زنم اين شكلي باشه ، خودم بهش ميگم اين شكلي بياد بيرون ، به كسي ربطي نداره !

و من مونده بودم و سوالاي تو سرم !

چطوري حاضر ميشن نگاه هرزه دنبال زنشون باشه ؟! من واقعا نميفهم !!