PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مناظره با جوانی که مسیحی شده

طاهره وحیدیان
06-11-2012, 02:47 PM
جوان مسیحی:سلام

من: سلام علیکم.

جوان مسیحی: شما اعتقاد دارید که مسح پسر خداست؟؟

من: خیر.
جوان مسیحی: مگر شما مسیحی نیستید؟؟

من : خیر . من مسلمانم .

جوان مسیحی:ببخشید مثل اینکه اشتباه گرفتم.پس اگر مسیحی نیستید آیدی شما در سایت مسیحیان چه می کرد؟

من: خب هیچ کار خدا والبته حضرت مسیح بی حکمت نیست .شاید اگر اونجا نمی بود امروز بمن مراجعه نمی کردی.

من:میشه بپرسم چرا مسیحی شدی؟

جوان مسیحی: 5 sal dar morede dinam ke eslam bood tahghigh kardam

جوان مسیحی : va zediyyate ziady peida kardam

جوان مسیحی :vaghty motmaeen shodam ke eslam dine dorooghine

جوان مسیحی: badesh 1 sal be donbale haghighat gashtam

جوان مسیحی: ta taghriban be tazegi motmaeen shodam ke

جوان مسیحی:masih pesar khodast

جوان میسحی:: va ...

من: خب حالا می تونی دلیلت رو بگی
من: که حضرت مسیح فرزند خداس؟؟

جوان مسیحی: pesar be in mani ke kchon pedar nadasht masih
جوان مسیحی: va khoda az roohe khodesh be reaheme maryam damid

جوان مسیحی: pas masihb az zaminiyan nist va be in neshoon ke

جوان مسیحی:: hargez ham nemimire

جوان مسیحی: va dide shod ke be marg ghalabe kard

va bade 3 rooz az mordegan barkhast
va dar hale hazer ham be nazare man
: zendast
va kheiliyaro shafa mide

طاهره وحیدیان
06-11-2012, 02:47 PM
m vahidian: من نمی خوام کار ترو نقد کنم بهیچ عنوان اما ببینم مطمئنی که تمام تلاشت رو کردی برای رسیدن به دین حق؟؟
m vahidian: **************************************
m vahidian: کار تو مشابه اینه که یک فردی رفته دانشگاه وداره درس میخونه میگه من بیخود اومدم اینجا !! جایگاه من همون کلاس اول راهنمایی بود !! واز دانشگاه بیاد بیرون بره توی کلاس راهنمایی بشینه....... میدونی در دنیا ما 5 دین جهانی داشتیم .
m vahidian: یعنی 5 پیامبری که دینشون جهانی بود وبقیه پیغمبران دینشون منطقه ای بود ؛ نه جهانی .ببین مثلا حضرت نوح که اومد باید تمام مردم جهان به اوشون ایمان می اوردند
m vahidian: چون تمام دنیا باید به آن حضرت اعتقاد پیدا می کردند
m vahidian: وباز انبیایی بودند که دین آن حضرت را در مناطق خودشون تبلیغ می کردند.
m vahidian: پس اگر من وتو هم در اون زمان دنیا می اومدیم باید .باید دین آن حضرت رو می پذیرفتیم.
m vahidian: *******************************
m vahidian: حضرت نوح، ابراهيم، موسي، و عيسي، محمد ـ صلي الله عليه و آله و سلّم ـ»
m vahidian: این 5 بزرگوار هرکدوم یکی بعد از دیگری به جهان عرضه شدند تا در کوران حوادث دنیا گمراه نشن.
m vahidian: وطبیعیه اگر هر کدوم از ما در زمان اون بزرگواران می بودیم باید دین اونها و می پذیرفتیم.
m vahidian: ************************************
m vahidian: همچنانکه اگر دین حضرت عیسی مسیح بر ما عرضه میشد وزمانآن حضرت دنیا می اومدیم باید می پذیرفتیم.
m vahidian: تااینکه خداوند فرمود دین کاملی که دیگه از اون کاملتر نیست رو بعد از عیسی بدست بنده ام .احمد.... که نامش در انجیل هم اومده تکمیل میکنم
m vahidian: او اخرین فرستاده من وبرترین پیامبر منست.***************************
m vahidian: خب حالا بااین تحلیل ساده آیا خداوند در کارش اشتباهی بوده ؟؟ آیا خداوند دروغ گفته؟؟ یا ما روی تعصب داریم به اسلام گرایش پیدا می کنیم؟؟
m vahidian: در حالیکه در همان کتاب آسمانیی که پیامبر اسلام آورده خداوند فرموده: اِنَّ الدینَ عِندَاللهِ الاِسلام
m vahidian: همانا دین کنونی نزد من ِ خدا دین اسلام است واز احدی هیچ دینی پذیرفته نیست بعد از ابلاغ این دین .جز اسلام.
m vahidian: ***************************************
m vahidian: خب پس میبینی ما روی تعصب به اسلام گرایش پیدا نکردیم بلکه روی امر الهی که دین برتر وکاملتر است ؛ به این سمت وسو کشیده شدیم.وطبع هر بشری بسوی کمال پر میکشه .نه بسوی نقص .در حالیکه دین حضرت مسیح کاملترین دین نبوده.***********************************
m vahidian: تازه این نوع گویش رو انتخاب کردم که قابل فهم باشه والا میشد علمی تر از این هم حرف زد.

طاهره وحیدیان
06-12-2012, 09:46 AM
.
من: خب حالا می تونی دلیلت رو بگی که حضرت مسیح فرزند خداس؟؟

pesar be in mani ke kchon pedar nadashsجوان مسیحی

va khoda az roohe khodesh be reaheme maryam damid
pas masih az zaminiyan nist va be in neshoon ke
hargez ham nemimire

من: اشتباه تو همین جاست.اینی که گفته شده از روح خدا در حضرت مسیح دمیده شده نه اینکه خداوند تکه ای از روح خودش را در حضرت مسیح وارد کرده باشد.خیر .مثلا وقتی خداوند در قرآن کریم می فرماید: وَنَفَختُ فیهِ مِن روحی..... من از روح خودم در شماها دمیدم .نه اینکه خداوند جزء میشه وما از جزئی از خداوند بوجود امدیم .خیر به سبب قرب واحترام وبزرگداشت اینچنین فرموده.مثلا وقتی که گفته میشه ثارُالله...خون خدا .یعنی واقعا خون خداوند !!! خداوند که خون ندارد.اینها بسبب شرف وبزرگداشته .همچنانکه شما به پسری غریبه می گویی: پسرم.آیا او واقعا پسر تست؟؟خیر.

va dide shod ke be marg ghalabe kardجوان مسیحی

: va bade 3 rooz az mordegan barkhastجوان مسیحی
va dar hale hazer ham be nazare man
zendast

من:ببین ما هم در قرآن کریم داریم : وَما قَتَلوُهُ وَما صَلَبوُهُ بَل شُبَّهَ لَکُم.حضرت نه به صلیب کشیده شد ونه مُرده بلکه شبهه ای برایمردم بوجود اومد.فکر کردند حضرت رو کشتند ؛ در حالیکه اشتباه گرفتند .وبه امر الهی حضرت به آسمان عروج کرد تا زمان معین(حضرت مهدی «عج الله تعالی » که تشریف بیارن حضرت مسح پشت سر ایشون حرکت مینکه ودر نمازها به حضرتش اقتدا میکنه)

va kheiliyaro shafa mide

من: شفا دادن هم که امریست که اگر کسی بنده پاک خدا باشه ( یعنی همین آدمهای معمولی اگر تقوی پیشه کنند واهل گناه نباشن مستجاب الدعوه میشن) میتونه حاجت خواهی کنه وما خودمون در افرادی که مهذب شدند واهل بندگی خدا زیاد سراغ داریم .

البته شفا دادن فقط کار حضرت مسیح نیست .حضرات معصومین ما هم که از این قاعده مستثنی نیستند.

طاهره وحیدیان
06-12-2012, 10:09 AM
:جوان مسیحی
pedaro madar mosalmoon
dineshoonam ghavi
namazeshoonam kamel mikhoonan
goftam namaz yadam omad ebteda begam ke yeki az dalayelam
ine ke mahdood chizaye khoobi ke eslam dare mesle namaz
: copy az dinaye digast
mesal namaz ke eynan copy az zartoshte ke

من:خب ادیان الهی همگی روزه ونماز داشتند.وحاکم هم خداوند بوده چه چیزی عجیبه برای تو؟؟ مگر من همون اول عرض نکردم که دین ما کاملترین دینه .یعنی همون ادیان قبلیه به انضمام یک سرس قوانین جدیدتر وکاملتر.

طاهره وحیدیان
06-12-2012, 10:21 AM
خب تو گفتی راجع به اسلام تحقیق کردی .از چه راهی تحقیق کردی از چه افرادی تحقیق کردی؟؟مطالعه یا ......

: ketabaeei ke khoondam da morede eslam جوان مسیحی :
ketabe bekhoosoosi naboode ke behtaryn dalilamam hast
: chon az koodaki ba tarbiiate eslami bozorg shodam pas ghabool karde boodam ke ghoraan ketabe khodast

من: مطالعه کتب به تنهایی نمی تونه کارساز باشه برای پیدا کردن دین حق .چون باید از افرادی هم تحقیق کرد وراههای مطالعه تنها اغلب کار گشا نیست .تو می تونستی بری پیش کارشناس دین واز اونها بخوای برات شرح بدن اسلام رو .ویک سر هم میرفتی پیش یک کشیش از او هم می خواستیبرات دینشو تعریف کهنه اونوقت ببینی با فطرتت کدوم سازگارتره؟؟ چون فطرت انسان خواهان کماله .

جوان مسیحی:

: vali tahghighatam too 5 sal dar morede
tafavoote eslam ba sohbataye 124 hezar peyghambare ghablist
az jomle zena ke ba yek jomle halal mishe
: va man har diniro ke didam
intor naboode
va takid shode ke bayad 1 zan dashte bashym
: va dar zemn hame gofteaand ke
zena che ghabl va che bad az ezdevaj taht har sharayeti baraye khoda ghabele ghabool nist
be hich vajh

من : خب بحثت رفت روی قوانین اسلام .بزار من برات بگم که کاملترین دین .دین اسلامه که پیروانش رو از رابطه نامشروع منع کرده در حالیکه میبینم در همین مسیحیت که در اروپا وامریکا حکم فرماست همسرانی که زن ویا شوهر دارند خیلی راحت در آغوش دیگران به رقص وپایکوبی می پردازند اونجا حرفی نداری بزنی؟؟ که چرا با داشتن همسر داره با دیگران می رقصه ویا....؟؟ اما دین اسلام از هر گونه روابط غیر مشروع پیروانش رو منع کرده وبه مردان گفته شما حق رابطه غیر مشروع با زنان دیگر راندارید .ولی اگر در زندگی همسرانتان به دلایلی براتون کم گذاشتند اجازه دارید تجدید فراش کنید تازه باز هم بااجازه همسر فبلی که در قانون هم وارد شده.خب پس میبینی به این زنا نمی گویند .زنا هر گونه روابط نامشروع را گویند در حالیکه بین دو نفر خطبه عقد ومحرمیت خوانده شود دیگر به آن زنا نمی گویند ومتاسفانه تو اینرا رد کردی که با یک جمله( صیغه محرمیت) زنا قابل قبول میشه !!!! در حالیکه در ادیان دیگر هم داریم که وقتی دو نفرر زن ومرد می خواهند بهم محرم شوند مثلا کلیسا می روند واون پدر روحانی ( کشیش ) خطبه عقد را قرائت میکنه.

طاهره وحیدیان
06-12-2012, 10:35 AM
جوان مسیحی:

dar morede dine hagh >>> man dar in salha dar fekre in boodam ke che diny doroste ta inke...
fahmiodam karam az rishe moshkel dashte
va hargez dashtan din va mazhab dorost nist
pas be donbale marjaeesh ke raftam didam
pesar khoda tamame talashesh in boode ke mardom ra az gheyde din va mazhab azad kone
: pas be onvane azady be rooye zamin amad
va gofte ke masih azadist va na mazhabi

من: خب اون کتابی رو که تو مطالعه کردی ( انجیل) میدونی که تمام کتب الهی تحریف شده است الا قرآن کریم.چرا که خداوند خودش در قرآن فرموده: اِنّا نَزَّلنا الذِّکر وَاِنّا لَهُ لَحافِظوُن.... من قرآن را نازل کردم( فرستادم) وخودم هم مراقبش هستم که از تحریفات و.... مصون بماند. پس میبینی کاری که خداوند انجام میدهد وحرفی را که خداوند می گوید بااراده اش انجام میدهد.وهرگز قرآن کریم تحریف نشده .تو اگر یک بار فقط یک بار قرآن کریم رو می خوندی ومطالعه می کردی متوجه میشدی که الحق والانصاف این کتاب راه گشای انسانیت برای رسیدن به خوشبختی وسعادت بشرست.اون انجیلی که تو خوندی در اون انجیل ویا انجیاهای دیگر آیا نوشته که پسر خدا !!! زمانی که حضرت مهدی «عج الله تعالی » تشریف میارن در پشت سر حضرت قدم بر میدارد وخود حضرت مسیح متشرع ترین فردست به مذهب ودین؟؟آیا اینو نوشته؟؟ هرگز.چون اگر اینو می نوشت مسیحیان زیادی به دین اسلام گرایش پیدا می کردند.جوون محترم اون اناجیل همه اش تحریف شده است برای امثال تویی که می خوای از قید وبند دین رهایی پیدا کنی .در حالیکه اگر توی جنگل هم زندگی کنی نیازمند قوانینی هستی .پس میبینی هیچ جا نیست که انسان بی نیاز از قوانین باشه .ومجموعه این قوانین رو دین تشکیل میده وبنام دین معرفی میشه.

هر جا عده ای زندگی میکنند حتی در جزیره ای دور افتاده که بری باید تابع یک سری قوانین باشی والا هرج ومرج خواهد شد وسنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

طاهره وحیدیان
06-12-2012, 02:11 PM
.. جوان مسیحی:

kama inke age deghat koni mibiny me sohbaty ke oon zaman karde age alan piade mishod
tamame jangha beyne dinha va mazhabha
che jkidoonam beyne shiee va soonni va vahabi va masihiye armani va digar masihiyathaeey ke din hastand
va sohbaty ke dar morede be enheraf raftan masihyat hast kamelan doroste
va dar morede masihyiathaeei ast ke
masih ro be onvane yek ensan va peyghambar
: paziroftan
: va be hamin dalil tabdil be din va mazhab shode
ke agar dobare be tarikh negah konim
mibinim ke be ellate mazhab shodan anha baz ham baeese jangahye vahshatnak shode

من: یعنی می خوای بگی دینها باعث جنگ وخونریزی شده؟بهیچ عنوان چیزی که باعث جنگ وخونریزی میشه خود خواهی پادشاهان وحاکمان بوده وهست نه دینداری ومذهب. دین ومذهب مردم را به محبت واتحاد وعشق وگذشت دعوت میکنه.مگر نبودند یهودیانی که در زمان پیامبر اکرم .حضرت ازشون تعهد گرفت با مسلمین وارد جنگ نشن واونها در قبال جزیه حاضر شدند که زندگی مسالمت امیزی در کنار مسلمین داشته باشند. آیا پیامبر رحمت بااونها وارد جنگ ونبرد شد؟؟ معلومه که اهل مطالعه تاریخ هم نیستی. تمام جنکها بر خواسته از امیال شیطانی حاکمان وقت بوده وهست ؛ اشتباه نکن.