PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صلی الله علیک یا علی النقی الهادی (علیه السلام)

محمدابراهیم نامدار
05-23-2012, 01:09 PM
*صلی الله علیک یا علی النقی الهادی (علیه السلام)*

نور اهل بیت پیامبر (علیهم السلام) خاموش شدنی نیست.
*امام صادق (ع) فرمود : هیچ باطلی نیست که در برابر حق قیام کند جز آنکه حق بر باطل پیروز گردد ، و دلیل آن گفتار خدای عزوجل است که میفرماید:( بَلْ نَقْذِفُ بِالحَْقّ‏ِ عَلىَ الْبَاطِلِ فَيَدْمَغُهُ فَإِذَا هُوَ زَاهِق‏ ) ((بلکه حق را بر باطل بیفکنیم تا آنرا دَرهَم بشکند و یکباره آن باطل نابود گردد و از بین برود )) ( سوره انبیاء آیه 18 ).(روضة الکافی جلد 2 صفحه 51)
*صالح بن سعيد گويد : من روز ورود حضرت امام علی النقی سلام اللَّه عليه خدمتش رسيدم و عرض كردم: قربانت گردم اينان تصميم دارند نور شما را خاموش كنند و مقام شما را پائين بياورند، تا آنجا كه شما را در اين كاروانسرا كه جاى غريبان و گدایان است منزل داده ‏اند.
*حضرت امام علی النقی (ع) فرمود: ناراحت نباشيد و معرفت تو نسبت به ما بايد بيش از اينها باشد، پس از اين با دست خود اشاره كردند ناگهان چشمهايم به بوستانهائى افتاد كه نهرهاى فراوانى از زير درختها جارى بود و حوران از زير آنها عبور مي كردند و جوانان خدمت‏گزار در آمد و شد بودند، چشمم از ديدن آنها خيره شد و بر حيرتم افزوده گرديد، بعد فرمود: ما هر جا كه باشيم اينان با ما هستند و لو در كاروانسراى غريبان منزل كنيم.
*متوكل عباسى همواره آن حضرت را آزار مي داد و هر روز براى وى نقشه‏ اى مي كشيد تا مقام او را در بين مردم پائين بياورد و ليكن هر چه كوشش مي كرد نتيجه نمي گرفت.(ترجمه اعلام الوری با علام الهدی صفحه 483 ، ترجمه اصول کافی جلد 2 صفحه 423 ، منتهی الآمال حاج شیخ عباس قمی (ره) صفحه 1001)
*امام هادی (ع) فرمود : دنيا بازارى است كه عده ‏اى در آن سود برند و عده ‏اى هم زيان نمايند.(تحف العقول صفحه 882)
*امام هادی (ع) فرمودند : خدا را بقعه ‏هاست كه دوست دارد در آنها دعا شود و آن دعاها را مستجاب گرداند، كه يكى از آن بقعه‏ ها بارگاه امام حسين عليه السّلام است.(تحف العقول صفحه 878)
و سخنان دیگر امام علی النقی (ع) که هرکه خواهد بر آنها واقف شود بایستی زیارت جامعه کبیره را که از آنحضرت روایت شده بخواند زیرا این زیارت چنانکه علامه مجلسی (ره) گفته از لحاظ سند و لفظ و معنی و مقام ، صحیح ترین و فصیح ترین و بلیغ ترین و عالیترین زیارتها است.(انوارالبهیه صفحه 316)
*شیخ صدوق از ابوهاشم جعفری روایت میکند که تنگدستی و مضیقه سختی بر من وارد شد ، من به خدمت حضرت امام علی النقی (ع) رفتم ، اذن نشستنم داد ، چون نشستم فرمود ای ابوهاشم کدام نعمتی را که خدا به تو داده میتوانی شکر آنرا به جا آوری ؟!ابوهاشم می گوید : از فشار اندوه خاموش ماندم و ندانستم چه بگویم ؛ آنحضرت ابتدا به سخن نمود و فرمود ؛ خدا ایمان را روزی تو گردانید و به وسیله آن بدنت را بر آتش حرام نمود و عافیت به تو ارزانی داشت و تو را برای عبادت یاری کرد و قناعت را به تو داد و در اثر آن تو را از ریختن آبرویت محفوظ گردانید ، ای ابوهاشم من سخن گفتن با تو را به این کلمات ابتدا نمودم زیرا گمان کردم میخواهی از آن کسیکه این همه نعمت به تو داده نزد من شکایت کنی و دستور دادم صد دینار به تو بپردازند آنرا تحویل بگیر.(انوارالبهیه صفحه 301)