PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خدا وامام زمان دست وپا گیرند

طاهره وحیدیان
01-31-2012, 06:56 PM
سؤال: به نظر من خدا و امام زمان دست و پا گیرن و جنبه استعمارگری پیدا کرده اند، چرا در اسلام هر بلایی که سرمان می آید باید صبر کنیم یا منتظر ظهور امام زمان باشیم تا ایشان بیایند و نجاتمان دهند، در اسلام یادمون ندادند که باید خودمون تلاش کنیم و همه جا را درست کنیم... به نظرم اگر تفکری چند بعدی- خودانتقادی- و فطری داشته باشیم و همه برای پیشرفت تلاش جهان تلاش کنیم بهتر از دل بستن ظاهری به خداست، من خودم ابتدا وجودم رو سرشار از عشق به خودم می کنم و وقتی لبریز شد به دیگران می بخشم، پس بهتره شما ها یه کم تلاش کنید سطح تفکر مردم ما را بالا ببرید.

پاسخ: این فرمایش شما بر اسا س چه مطلبی است ؟ و اصلاٌ بر خلاف فرمایش شما استعمار تلاش می کند تا خدا و امام زمان (علیه السلام) را از اذهان مردم جهان بزدایند و آنان را به کفر برسانند ، امروزه استعمار می کوشد با شبهه افکنی خدا و اولیاء دین (علیهم السلام) را دروغ بداند و می کوشند که بگویند اینها وجود خارجی ندارند و ما بیخود تحت لوا و نامشان زندگی می کنیم ، البته در برخی جاها هم استعمار می کوشد به نام دین ، خدا ، امام زمان و سایر مقدسات مردم را از حرکت اصلی و واقعی دور نگه دارد ولی اگر ما اسلام را به معنای واقعی کلمه بشناسیم راهی برای اجرای خواست استعمارگران و افراد سست عنصر و تنبل باقی نمی ماند .
فرموده اید: « به ما گفته اند هر بلائی سرمان آمد باید صبر کنیم »

طاهره وحیدیان
01-31-2012, 06:58 PM
اسلام نفرموده هر بلایی سرمان آمد باید صبر کنیم و به طور کلی بلاها دو قمسند:
1- بلاهایی که فقط باید صبر کرد و اجر آن هم با خداست مثل اینکه کسی عزیزی را از دست بدهد ، آیا جز صبر چاره دیگری هم دارد ، آیا با تلاشی که شما می فرمایید آن عزیز از دست رفته به دستخواهد آمد؟
2- بلاهایی هستند که هرگز اسلام نفرموده باید صبر کرد مانند بیماری که باید انسان خود را معالجه کند یا فقر که باید انسان برای برطرف کردن آن بکوشد یا شکست در زندگی که باید انسان ناامید نشود و با توکل به خدا و استعداد و نیروهایی که خدای رحمان در وجودش قرار داده حرکت را از نو مجدداٌ آغاز کند
در کجای معارف اسلام شما مطالعه کرده اید که برای به دست آوردن هر چیز خوب باید منتظر امام زمان (علیه السلام) باشیم ، اینکه افرادی بگویند امام زمان (علیه السلام) که بیاید همه چیز درست می شود معنایش این نیست که ما دستهای خود را ببندیم و بی حرکت بمانیم ، نه چنین نیست و اسلام چنین چیزی را نگفته است ، بلکه باید هر آنچه مقدور و در توانمان باشد انجام داد و اصولاٌ اسلام شخص بی تحرک را ملامت و سرزنش کرده است ، البته ناگفته نماند که برای جهانی زیبا و بهتر و رفع ظلم در کل عالم باید منتظر امام زمان باشیم و دعا کنیم که حضرتش بیاید و به ظلم جهانی پایان دهد.

طاهره وحیدیان
01-31-2012, 06:58 PM
شما فرموده اید : « تو اسلام یادمون ندادن که باید خودمون تلاش کنیم تا همه جا رو درست کنیم » سؤال بنده از شما این است که

شما چقدر اسلام شناس هستید و چقدر پیرامون اسلام مطالعه کرده اید و چه اندازه از معارف اسلام می دانید ؟

اتفاقاٌ اسلام همه را به کار و تلاش دعوت کرده و حتی خود پیامبران و پیشوایان دین (علیهم السلام) سخت کوش و پر تلاش بوده

اند ، در روایت آمده جمعی دست از کار کشیدند و گفتند روزی ما با خداست! این جریان که به گوش پیامبر اسلام (صلی الله علیه و

آله و سلم) رسید ، کسی را نزدشان فرستاد که چرا چنین کرده اید ؟ عرض کردند : چون خدا روزی ما را تکفل کرده ما هم ترک

کار کرده ایم و به عبادت مشغول شده ایم !!! حضرت (صلی الله علیه و آله و سلم) هر کس چنین کند دعایش مستجاب نمیشود ، بر شما باد به تلاش و کوشش. (تفسیر نمونه ج 24 ص 238)

بنابراین ما تنبلی خود را به گردن اسلام نیندازیم.

شما فرموده اید :« به نظرم اگه تفکری چند بعدی ، خودانتقادی ، فطری داشته باشیم و همه برای پیشرفت جهانمون تلاش کنیم این خیلی بهتر از دل بستن به خداست و ...»

انشاءالله از جواب بنده ناراحت نشوید ؛ شما که معتقد به تلاش برای پیشرفت جهانمون هستید چه قدمی برداشته اید که حالا این حرف بسیار زیبا و قشنگ را که بیشتر شبیه شعار است می دهید ؟

خدای ناکرده قصد اسائه ادب ندارم ؛ شما از اول خلقت تا کنون در کجای تاریخ سراغ دارید که کسی به قول شما با «تفکر چند

بعدی » آمده و برای پیشرفت جهان تلاش کرده ؟ اگر سراغ دارید وی را معرفی کنید تا به عنوان یک الگو از او تجلیل شود.

فرموده اید: « وجود خودم را سرشار از عشق به خودم!!! می کنم بعد از لبریزش به دیگران می بخشم و ...»

طاهره وحیدیان
01-31-2012, 07:03 PM
شما بفرمایید الان چه عشقی در شما هست که بخواهید به دیگران ببخشید و تاکنون چند نفر از عشق شما بهره مند شده اند و اصلا برادر عزیز منظور شما از عشق چیست؟

هر کس با ترک تنبلی ، بیکاری ، بیعاری و با سعی و تلاش و کوشش معقول و مشروع می تواند

محیط زندگی خود را بهشت کند و حتی دیگران نیز از بهشت او بهره مند گردند ، و اسلام چنین

افرادی را ستایش و تجلیل می کند . بهتر این است که همیشه شعار ما به شعور تبدیل شود .

فرموده اید:« به نظر من بهتره یکم تلاش کنید و سطح تفکر مردمون رو بالا ببرید ...»

توصیه بنده به حضرتعالی این است که اسلام را مطالعه نکرده پیرامون آن قضاوت منفی نکنید ،

اتفاقاٌ شعار اسلام در مسجد ، نماز جماعت ، نماز عید، حج و غیره ؛ شعار «وحدت»« دوستی»« دلجویی از یکدیگر» «با خبرشدن از حال و روز همدیگر» «صفی واحد و محکم شدن دربرابر

دشمنان حق آزادی و عدالت است». و البته هر عمل علاوه بر فلسفه و حکمت آن اثراث وضعی

خود را نیز دارد که یکی از آنها کسب اجر و ثواب است ولی در معارف اسلام فلسفه عمل به دست آوردن اجر و ثواب نیست.