PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عبوديت حضرت فاطمه(س)

امیرحسین
04-17-2011, 11:24 AM
عبوديت حضرت فاطمه(س)

تعبّد فاطمه[سلام الله عليها] و اصرار فاطمه زهرا[سلام الله عليها] در بندگي خدا، او را به اينجا رسانده است.

صدیقه طاهره (س) علاوه بر داشتن جایگاه عصمت، در اوج بندگی و عبادت خدا بودند؛ انجام رسالت اسلامی در حفظ و رسیدگی به خانواده در زندگی آن حضرت تبلور عینی دارد و عبادت را نیز در حد اعلای خود انجام می‌دادند.

مرکز خبر حوزه، بخش دیگری از سخنان حضرت آیت الله جوادی آملی در شأن آن حضرت را منتشر کرد:

وجود مبارك فاطمه(سلام الله عليها) چون اهل نيايش و استغفار و تعبّد بود به مقام بالایی رسيده است.

فاطمه[سلام الله عليها] نه به خاطر این که دختر پيغمبر است به اينجا رسيده است؛ براي اين كه پيغمبر‌(ص) فرزندان ديگري هم داشت و نه به خاطر این که همسر علي ‌بن ‌ابي ‌طالب[عليه السلام] است به اينجا رسيده است؛ چون علي ‌بن ‌ابي ‌طالب[عليه السلام] همسران ديگري هم بعد از فاطمه[سلام الله عليها] داشت، فاطمه[سلام الله عليها] نه به خاطر این که مادر يازده امام است به اينجا رسيده است؛ چون فاطمهٴ بنت اسد مادر دوازده امام هست، ولي به اينجا نرسيد.

فاطمهٴ بنت اسد، مادر اميرالمؤمنين(سلام الله عليه) مادر دوازده امام هست و پيغمبر را وصي خود قرار داد و به پيغمبر عرض كرد: من از جريان قبر هراسناك هستم، از جريان قيامت وحشتناك هستم، وجود مبارك پيغمبر وصي او شد، در مراسم تدفين او شركت كرد ؛ امّا فاطمهٴ بنت اسد كه مادر دوازده امام است به اين مقام نرسيده است.

تعبّد فاطمه[سلام الله عليها] و اصرار فاطمه زهرا[سلام الله عليها] در بندگي خدا، او را به اينجا رسانده است.

* پايان روز جمعه لحظهٴ استجابت دعا

در شرح حال آن بانو آمده است که وقتی پیغمبر فرمود پايان روز جمعه هنگامي كه نيمي از آفتاب در كرانهٴ غرب غروب كرد و نيمي از قرص آفتاب هنوز روشن است و غروب نكرد آن لحظه، لحظهٴ استجابت دعا است.

فاطمهٴ زهرا(سلام الله عليها) كسي را مأمور كرده بود كه در روزهاي جمعه به پشت بام برود [و] آن لحظهٴ خاصي را كه آفتاب در شرف غروب است ببيند و او را باخبر كند كه در آن لحظهٴ خاص با راز و نياز مخصوص به سر ببرد .

* حرز فاطمهٴ زهراء(سلام الله عليها)
آن حضرت حِرزي داشت كه ابن‌طاووس به طور مُرسل اين حِرز را كه وسيله صيانت اين بي‌بي از آفتهاي دنيا و آخرت است نقل مي‌كند كه آن حضرت نوشت: «بسم الله الرحمن الرحيم يا حي يا قيوم برحمتك استغنيت فأغثني» ؛ اي خدايي كه زنده هستي و قيّم و قيّوم موجودات ديگر هستي! مرا در پناه خود پناه ده! «و لا تكلني الي نفسي طرفة عين ابدا» ؛ يك لحظه مرا به حال خودم وانگذار! با اين دعا و با اين شب زنده‌داري و با آن خضوع، مرحله‌ایی را طي كرده است كه رسول گرامي[صلّي الله عليه و آله و سلّم] دربارهٴ او فرمود: تو از مني و من از تو هستم، اگر تو به من بگويي «پدر» براي من محبوب‌تر است و نزد خدا خوشايندی بیشتری دارد. «أحبُّ للقلب و أرضي للرب»
منبع: تابناک
-پایان-