PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مرز موسیقی

طاهره وحیدیان
11-24-2011, 09:19 PM
سلام

ببخشید می خواستم بدونم ما آدما دقیقا چه جور آهنگ هایی رو می تونیم گوش کنیم؟

تازه من اصلا سر در نمیارم که چی غناست چی نیست

موسیقی هایی که صدا و سیما پخش میکنه مجازه؟

موسیقی های غم انگیز گناهه؟

باور کنید دنبالش رفتم ولی هر کس یه جواب داده که من سر در نیاوردم

مرجع ام آقای خامنه ایی هستن

این نکته رو هم می خوام متذکر شم که فقط این برام مهم نیست که چی واجبه چی حروم،

برام خیلی خیلی مهمه که چی حال رو از آدم می گیره

منظورم از حال ، حال گریه واسه امام حسینه، حال نماز باحال خوندن و...

امیدوارم ادبیات نوشتنم رو بذارید به حساب کم تجربه بودنم

واین که من نمی دونم شما چرا وقت تون رو صرف میکنید برای جواب به سوال های آدم هایی مثل من

ولی اجازه بدید با روش خودم پیشاپیش ازتون تشکر کنم

با یه جمله

آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست بلکه دشواری برای رسیدن به سهولت است.

دعا گویتان هستم

طاهره وحیدیان
11-25-2011, 06:54 AM
سلام عزیزم.امید که همواره مورد تاییدات الهی باشی.اجازه میدی پاسخت رو از انتها به ابتدا بدم؟؟
ِ اما گفتی چراپاسخ امثال ترو میدم؟؟ زَکاةُ عِلمِ نَشرُهُ ...زکات علم نشروانتشارآنست،مال رو اگر خرج کنی پایان می پذیرد وعلم رو اگر خرج کنی فزونی می یابد. حالا آدمی پیدا شده بخاطر خداون کمک دیگران میکنه باید مورد سؤال واقع بشه؟؟
از موسیقی پرسیدی؛ عزیزم یک حکم شرع داریم ویک حکم اخلاقی .اونطور که من فهمیدم؛ هم حکم اخلاقی رو می خوای ؛ هم حکم شرع رو؛ ونیک میدونی که حکم اخلاقی فراتر از حکم شرعه.کسی که اخلاقیات رو مدّ نظر داره بهیچ عنوان موسیقی گوش نمیده؛ ببین میگم گوش نمیده؛ نمی گم نمی شنوه؛ چون شنیدنش ممکنه دست ما نباشه؛ بطور مثال در یک آسانسور داخل شدی, ومیبینی آنجا موسیقی پخش میشه؛ که متاسفانه توفیق اجباری میشه؛ ما توجهی به موسیقی نداریم ودر مقابل یک کار ناخواسته قرار گرفتیم؛ به این می گویند سماع =یعنی ما میشنویم(به گوش ما ناخواسته میخوره)ولی یکجا هست که عمداً خودمون گوش میدیم؛ نه به گوشمان میخوره؛ بلکه گوش میدیم که این میشه استماع=یعنی خودمون اراده کردیم گوش کنیم.لذا شنیدن این حرام واولی اشکالی نداره.اما استماع موسیقی هرنوعش باشه ؛ حالت توجه ورقّت قلب رو می گیره؛ واشخاصی که در ورطه اخلاقیات وارد میشن ؛ هیچ گونه موسیقی را گوش نمی کنند ..
اما یک حکم شرع داریم.شرع مقدس موسیقیی را حرام میداند که مطرب باشه(طَرَب انگیز) موسیقی که حال انسان رو دگرگون کنه؛ مثلا اگر در مجلس عروسی وارد بشید چه نوع موسیقی نواخته میشه؟؟ به اون میگن مطرب = هم شأن مجالس عیش ونوش ولهو ولعب .واین حرامه، البته موسیقیی که انسان رو از حالت عادی خارج کنه وفرقی بین موسیقی شاد یا غمناک نیست ؛ انسان از حالت عادی خارج بشه؛ حرام است.چون بعضی میگن ؛ ما موسیقی غمناک گوش میدیم ومیشینیم گریه می کنیم.فرقی نداره.
اون موسیقیی که امام خمینی (ره) فرمود اشکالی نداره موسیقیی بود که مانند شعری که برای شهید مطهری خونده شد ویا بقیه علما اشکال نمی دونن موسیقی که برای ترغیب در جبهه ها نواخته میشه.برای تشویق رزمنده ها.حال شما تا بحال مرجعی را دیده اید که موسیقی گوش کنه؟؟ یا عالمی را دیده اید که موسیقی گوش کنه؟؟
آهنگهایی که در متن فیلمها پخش میشه این دیگه باید عرف تشخیص بده که لهو ولعب هست یانه؟؟ همانهایی که از صداوسیما پخش میشه.من مثالی برای شما میزنم وخودت پاسخ بده .مثلا فیلمی از سیما پخش میشه؛ که صحنه یک عروسی رو نشون میده ؛ من که یقین دارم این لهو ولعبه ؛ چون مناسب مجالس عیش ونوش وعروسیست , حال چون از سیمای جمهوری اسلامی پخش میشه ؛ مجازه؟؟خیر باید ببینی مرجعت چی میگه که من در حین پاسخگویی ، جواب رو دادم.پس تشخیص خیلی راحته .اگر باز هم قانع نشدی مثل پاسخهایی که دیگران دادند؛ باز هم من در خدمتم.

طاهره وحیدیان
11-25-2011, 07:00 AM
این دوست گرامی وبنده خوب خدا در ادامه پاسخ ما؛ جوابی راارسال کرده اند که عیناً می آورم.

http://pic.iran-forum.ir/images/bhw4yk4kpry08wr5klx0.gif

سلام و خدا قوت

اول این رو بگم، من اصلا در مقامی نیستم که کسی رو مورد سوال قرار بدم. حدس می زدم کار شما جوریه که آدم باید بگه اجرکم عند الله و سوالم جوری بود که فکر کنم توی ادبیات بهش میگن استفهام انکاری همین . ولی قبول کنید تو دنیایی که آدم ها جواب سلام نمیدن تا مبادا بعدش بپرسن حالت چطوره دیدن این صحنه ها که کسی وقت شو بذاره و چند صفحه جواب کسی رو با حوصله بده ،خیلی عجیبه و البته قابل ستایش

در مورد موسیقی هم قانع شدم ولی من موسیقی رو به عنوان یه هنر می دونستم مثل نقاشی مثل خطاطی و... ولی مثل اینکه داستان چیز دیگه ایی، مهم نیست و ادامه کندوکاو توی این موضوع رو درست نمیدونم چون اعتقاد دارم وقتی خدا و صاحبی به بنده اش امری میکنه بنده اجازه خواستن دلیل نداره و فقط باید بگه چشم ،ولی من واقعا نمی دونستم صاحبم چه امری کرده

ممنون که آگاهم کردید

چهار روش برای اتلاف وقت وجود داره:

کار نکردن

بد کار کردن

کم کار کردن و

کار بیهوده کردن

طاهره وحیدیان
11-25-2011, 07:16 AM
http://pic.iran-forum.ir/images/7o8w27cupbil4zqv2yps.gif

عزیزم؛من هم ممنونم از لطفت ؛ وظیفه ما خدمت رسانی به بندگان خوبی چون شماست؛ کارمهمی انجام نمی دیم.ملتمس دعای خیر شما جوانان پاک وخوبیم. امیدوارم همچنانکه شما در اطاعت وبندگی اوج گرفتی وگوی سبقت را از همگنان خود ربودی ؛ما هم بتوانیم به شما خوبان خدمتی خداپسندانه بکنیم؛ تامولایمان هم از ما راضی باشد.

یاعلـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــی

aliasghar9431
03-11-2012, 05:48 PM
با عرض سلام: بنده هم می خواستم یه عرض کوچکی داشته باشم خدمتتون درباره موسیقی
هرکاری که ادمو از یاده خدا غافل کنه اونو نباید کرد یکیش هم موسیقیه