PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وقتی یک زندیق ومنافق شیعه را زندیق ومنافق می خواند

طاهره وحیدیان
11-18-2011, 02:53 PM
http://www.upsara.com/images/fj7f4jemxjauxfs422tl.jpg

وقتی یک زندیق و منافق شیعه را زندیق می خواند

امروز داشتم تو سایت وهابیون میگشتم و کتبشون رو دانلود میکردم. به طور اتفاقی یه کتاب رو دیدم با عنوان ((نصوص أئمة الدين على كفر الروافض المارقين)) نوشته شده توسط ((أبي تراب الجاوي)) حدس زدم حتما باید جالب باشه. شروع کردم به خواندن کتاب تا اینکه به یه مطلب رسیدم گفتم برای ابتدا بحث جالبه شما هم ببینید:

عنوان مطلب: الرافضة منافقون زنادقة

شخص مورد نظری که نظرش بیان شده است: قول شيخ الإسلام ((منظور ابن تیمیه می باشد))

قال شيخ الإسلام ابن تيمية أن " كثيراً من أئمة الرافضة وعامتهم زنادقة وملاحدة ليس لهم غرض في العلم ولا في الدين. ((منهاج السنة: 4/70))

ابن تیمیه گفت: همانا اکثر بزرگان رافضی و مردم عوامشان زندیق و ملحد هستند ....

البته شاید دوستان بگویند این آقا عالم هست و چرا برای شما اینقدر بزرگ شده است مطلب. این هم مثل سایر علما.

باید عرض کنم خیر چنین نیست. چون این آقا حسابش با بقیه خیلی فرق داره.

جناب ابن حجر عسقلاني در كتاب الدرر الكامنه چنين مي نويسد:

بعد از اينكه ابن تيميه به دمشق احضار مي شود تا در برابر بزرگان اهل سنت آن ديار نسبت به اقوالش پاسخگو باشد

طاهره وحیدیان
11-18-2011, 02:55 PM
در مورد او سه قول به وجود آمد در بین علما:

1-او كافر است: به دليل نسبت تجسيم به خداوند همانگونه كه در عقيده الحمويه خويش بيان كرده است زيرا او قائل به اين مطلب شده بود كه خداوند داراي دست و پا و ساق و ...هست بالحقيقه. (من نسبه الي التجسيم لما ذكر في العقيده الحمويه و الواسطيه و غيرهما من ذلك كقوله ان اليد و القدم و الساق و الوجه صفات حقيقه لله و إنه علي العرش بذاته)

2-او از زنادقه است: به دليل اينكه منع مي نمايد از تعظيم نبي اكرم و..... (ومنهم من ينسبه الي الزندقه لقول ان النبي لايستغاث به و ان في ذلك تنقيصا و منعا من تعظيم النبي

3-او منافق است: به دليل اينكه مي گويد علي بن ابيطالب كفار را مي كشت تنها براي رياست نه از سر دلسوزي براي دين و اينكه علي بن ابيطالب دوست دار رياست بود و.... (ومنهم من ينسبه لقوله في علي بن ابيطالب إنه قاتل للرياسه لا للديانه و لقوله إنه كان يحب الرياسه و.....) ***الدررالكامنه ج1ص155 تصحيح دكتر فاضل سالم داراحياءالتراث العربي**

حال به نظر شما جالب نیست. کسی که خودش توسط علمای بزرگ اهل سنت زمان خودش متهم به (( منافق بودن یا زندیق بودن یا کافر بودن)) می شود. باز به شیعه برچسب (( منافق بودن و ملحد بودن و زندیق بودن)) بزند؟

نظر شما چیه؟